V Londýně řádí zvířecí rozparovač. Lidé mají strach i o své životy

Když se řekne londýnský rozparovač, pravděpodobně se vám vybaví Jack Rozparovač. Ovšem jak se ukazuje, v ulicích Londýna se potuluje jeho napodobitel. Na svědomí má již 400 hrůzostrašných vražd nevinných zvířat, ale jak to vypadá, jeho práce ani zdaleka není u konce.

Typická práce londýnského rozparovače je hrůzostrašná

Od roku 2015 je londýnský zvířecí rozparovač postrachem každé kočky, která se volně toulá v ulicích. Jeho oběti jsou již snadno rozeznatelné, protože jim chybí hlava i ocas a mají rozpárané břicho. Protože má na svém kontě již přes 400 obětí, začalo se po něm pátrat a byla mu přidělena přezdívka Croydonský kočičí rozparovač.

Počátky Croydonského rozparovače

Právě město Croydon v jižním Londýně bylo totiž prvním místem, kde tento vrah koček zanechal svou první oběť. Protože se jeho tažení proti kočkám neustávalo, naopak se začalo objevovat stále více obětí, zapojilo se do pátraní hned několik organizací, včetně prestižní britské Královské společnosti pro prevenci krutosti na zvířatech a Scotland Yardu. Na sociálních sítích se neustále objevují příspěvky, které prosí lidi o jakékoliv informace, a zároveň varují, aby si majitelé koček své čtyřnohé mazlíčky dobře hlídali.

Profil kočičího vraha a mapování jeho chování

Protože zvířecí rozparovač za sebou zanechal již spoustu obětí, podařilo se zmapovat a snadno rozpoznat zabijákovo chování. Zatím se ví, že své oběti rád aranžuje buď přímo pod okny majitelů nebo poblíž veřejných míst, například parků a škol. Známá je dokonce i jeho přibližná podoba. Mělo by se jednat o čtyřicátníka, bělocha, který buď vyrostl nebo nyní přebývá v Croydonu a měří přibližně 180 cm.

Přes všechny informace, které jsou o rozparovači zatím známé, se bohužel nepodařilo jej dopadnout. I proto se nabízí znepokojivá otázka, zda zůstane u zabíjení koček nebo se časem zaměří také na lidské oběti?

Foto: Shutterstock, zdroj: Standard, TheGuardian, Twitter

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments