Víte, jak správně vrstvit oblečení?

Nadcházející podzimní a zimní chladné počasí je jako stvořené na vrstvení. Vrstvení oblečení je nejen praktické, ale i stylové. Ale pozor. I vrstvení má svá pravidla. Jak na to, abyste ve více vrstvách oblečení vypadaly dobře, a zároveň se cítili i pohodlně? Poradíme vám.

Zásada č. 1: Vrstvěte prakticky

Oblečte se tak, aby vám nebyla zima, ale ani příliš teplo. Ideální je, pokud si jednotlivé vrstvy dokážete v případě potřeby svléknout. Každou vrstvu byste měli dokázat nosit samostatně. Například na cestu do práce přidejte pod kabát teplou vestu, kterou si v kanceláři svléknete. Tloušťku jednotivých vrstev přizpůsobte i tomu, jakou aktivitu plánujete. Pokud budete ve městě postávat na punči, nezbytné jsou teplé boty a hrubá bunda. Při aktivním sportu či turistice však na hrubé oblečení zapomeňte. Nahraďte ho několika vrstvami kvalitního funkčního oblečení.

Zásada č. 2: Všechny vrstvy mají svůj účel

První vrstva je v nejtěsnějším kontaktu s pokožkou a její hlavní funkcí je odvádění vlhkosti. Dejte si tedy na jejím výběru záležet a dopřejte si kvalitní spodní prádlo, punčochy i ponožky. Druhá vrstva udržuje teplo, a zároveň vlhkost odvádí. Takovým oděvem může být například rolák či mikina. No a nakonec třetí vrstva chrání před chladem, větrem a deštěm a odvádí vlhkost a pot ven.

Zásada č. 3: Vrstvěte s mírou

Při výběru oblečení použijte nanejvýš tři tenčí vrstvy nebo dvě tlustší vrstvy. Pokud použijete více oblečení, mezi jednotlivými oděvy nedochází k větrání a můžete se začít potit. Tato zásada je mimořádně důležitá především při sportování v chladnějším počasí. Znáte například pravidlo vrstvení oblečení při běhání? Při běhání v zimě se doporučuje, abyste si vzali o jednu vrstvu méně, než si myslíte, že potřebujete. Je normální, že při vyběhnutí ven vám bude trochu zima, pohybem se však brzy zahřejete.

Náš tip: Inspirace na módní vrstvení a množství kvalitního dámského, pánského i dětského oblečení i doplňků najdete v obchodech Reserved a Urban store. Při nákupu využijte Reserved slevový kód a Urban store slevový kód a kromě toho, že se obléknete stylově, ještě i ušetříte.

Zásada č. 4: Jednotlivé vrstvy slaďte

Všechny vrstvy by měly vypadat dobře samostatně i spolu. Pokud máte v šatníku kousky, které barevně ladí, využijte to. Vezměte si například jednoduchý černý top, bílou halenku s černými tečkami a černé sako. S těmito třemi kousky víte přímo čarovat. Můžete zkombinovat dva nebo tři z nich, top si dokonce můžete obléci pod halenku nebo na halenku. Ideální je, pokud budete při vrstvení postupovat od nejsvětlejší barvy k nejtmavší nebo od nejtmavší k nejsvětlejší. Nekombinujte také například bavlnu s polyesterem a podobně. Jednotlivé vrstvy by totiž měly ladit nejen barevně, ale i materiálově.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments