Vláda prosí o pomoc Německo, Polsko a Švýcarsko. Představte si, že v těch zemích rozhoduje sebestředný buran jako u nás, říká Kalousek

Česká republika je v kritické situaci a aktivovala zahraniční pomoc. Žádá o umístění desítek pacientů do Německa, Polska a Švýcarska. Důvodem je skutečnost, že české nemocnice už nejsou schopné obstarat covidovým pacientům ve vážném stavu adekvátní péči. Ještě před měsícem přitom ministr Jan Blatný odmítl nabídnutou pomoc Německa.

Pokud by Českou republiku nyní tyto země odmítly, ocitla by se v extrémně obtížné situaci. Výhledově se totiž počítá s tím, že by se v zahraničí mohly léčit stovky Čechů. V současné době je v českých nemocnicích více než 8000 pacientů s covidem a počítá se s tím, že toto číslo ještě přibližně dva týdny poroste.

Žádost o zahraniční pomoc komentoval také bývalý předseda TOP 09, Miroslav Kalousek. “Česká vláda prosí o pomoc s Covidem Německo, Polsko a Švýcarsko. Je to logický a nutný krok a všechny ty země nám jistě rády pomohou. Teď si ale představme, že v čele těch zemí je takový sebestředný buran, jakého máme my. Řekl by nám: “Nedáme, sami máme málo.” Přesně tohle vloni udělal. Dnes se můžeme jenom stydět,” uvedl Kalousek na svém facebookovém profilu.

Miroslav Kalousek tak naráží na to, že premiér Andrej Babiš v minulém roce na žádosti o pomoc států, které se v určitých fázích nacházely v problémech, odmítal.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments