23. 6. 2024

4 příspěvky u článku “Vybraným důchodcům v Česku se sníží důchod. Brali už prostě moc. Patříte mezi ně?

  1. Je to jako s tou stavební dokumentací. Nelze novým zákonem nařídit dokumentací třeba k domku z roku 1898. Rovněž státem zákonně přiznané důchody platí v původní výši.

  2. Běžte už do zadele s důchody? Podívejte se spíš na současné platy mocipánů. Jaký rozdíl je mezi Vámi a předchozími politiky. ŽÁDNÝ!!!!! A pokud těm elektrikář přemýšlí (pokud má mozek), tak by měl brzdit. To samé se stane i jim s jejich nespravidelnými dúchody…..-)

  3. V prvním důchodovém (státním) průběžném pilíři by měla být stanovena výše maximálního důchodu a nejnižšího důchodu tak, aby se dál nerozevíraly sociální nůžky mezi jednotlivými starobními důchodci a aby státní kasa mohla tuto důchodovou káru utáhnout. Podle mého názoru v tomto státním pilíři by měly být nejvyšší důchody na úrovni průměrných platů a nejnižší důchod by neměl být nižší než jedna čtvrtina onoho nejvyššího důchodu. Kdo chce brát statisícové důchody, ten nechť vysává soukromé důchodové fondy a neokrádá kolegy-důchodce svým nezřízeným apetitem po penězích ze státní kasy. Taktéž by měla být stanovena horní hranice výsluh pro příslušníky ozbrojených složek, podle mého názoru by měla být horní hranice výsluhy ve výši dvacet tisíc korun. Už teď berou někteří bachaři, policajti apod. v součtu svých abnormálně vysokých důchodců a výsluh víc než bývalí soudci, kteří nemají nárok na výsluhy. Zásluhovost na základě snadno zdeformovatelných výsluh zbytněla do obludné podoby a chamtiví výsluháři potápějí státní kasu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *