Záhadná smrt Johna McAfeeho. “Pokud mě najdou oběšeného, vězte, že to nebyla moje chyba.”

Kontroverzní podnikatel John McAfee byl nalezen mrtvý ve své cele ve Španělsku. Stalo se tak krátce poté, co španělský soud odsouhlasil jeho vydání do Spojených států amerických. Tam zakladatel stejnojmenné antivirové společnosti čelil obvinění z krácení daní a podvodným machinacím s kryptoměnami, na základě kterých připravil investory o miliony dolarů. Podle první zprávy španělských úřadů šlo v případě McAfeeho o sebevraždu.

Věci se však okamžitě chopila internetová komunita, která upozorňuje na to, že přesně tohle John McAfee předvídal. Když byl v loňském roce ve Španělsku zadržen, napsal na svůj Twitter zprávu, která se teď podle mnohých naplnila. “Vězte, že pokud se oběsím, a la Epstein, nebude to moje chyba,” uvedl podnikatel. Narážel tak na smrt sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina, který ve vězení rovněž zemřel za podezřelých okolností.

O rok dříve přitom John McAfee upozorňoval na to, že po něm jdou americké úřady, což tehdy mnozí považovali za další vrtoch velmi neortodoxního podnikatele. “Dostávám od amerických úřadů zprávy ve smyslu: Jdeme si pro tebe McAfee. Jednou tě zabijeme. Dnes jsem si pro jistotu nechal udělat tetování. Pokud spáchám sebevraždu, nebyla to sebevražda. Sejmuli mě,” uvedl podnikatel na svém Twitteru koncem roku 2019.

Tyto zprávy pochopitelně nelze brát důkaz toho, že John McAfee byl ve vězení zabit a že nespáchal sebevraždu. Není vyloučeno, že šlo jen o součást další podivné podnikatelovy hry, který už skutečně nevěděl kudy kam a vše vyřešil svou smrtí, ale navíc způsobem, který nahrává do karet nejrůznějším konspiracím.

Jen několik desítek minut po McAfeeho smrti se na jeho instagramovém profilu objevilo písmeno Q odkazující na známou konspirační teorii QAnon.

Obvinění vůči Johnu McAfeemu byla skutečně vážná a dalo se očekávat, že tento 75letý muž skončí na zbytek života ve vězení. Jeho život byl skutečně divoký. Kromě založení úspěšné firmy, podivných obchodů, požívání drog či kandidatury na prezidenta čelil v Belize také obvinění z vraždy svého souseda.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments