Konec spekulací o ANO B. Šlachta se ostře vymezil vůči Babišovi. Je naprosto jasné, kam to směřuje, řekl

V podstatě od začátku působení Roberta Šlachty v politice čelí jeho Hnutí Přísaha obviněním z toho, že je možná jen dalším projektem Andreje Babiše, který si tak vytváří budoucí koaliční partnery, protože hrozilo, že nebude mít s kým sestavit po volbách vládu, tedy za předpokladu, že je vyhraje.

Tyto hlasy zesílily poté, co začala strana Roberta Šlachty v průzkumech překračovat pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny. Odborníci přitom usuzují, že nějaká ta procenta může ještě přidat a stát se tak skutečným překvapením voleb. Šlachtovi příliš nepřidalo ani to, že se vůči němu nevymezil premiér Andrej Babiš. Ten ho naopak pochválil za to, že dělá dobře kampaň.

Ani Šlachta se přitom dosud do Babiše coby hlavního proponenta vládní moci příliš nepouštěl, což mnozí jeho potenciální voliči nesli nelibě. Šlo tak o časté téma na jeho sociálních sítích, kde musel neustále zodpovídat dotazy, jak že to vlastně s Andrejem Babišem má.

Teď se konečně zdá, že zdánlivá idyla mezi oběma politiky končí. “Andrej Babiš má strach. Když se dívám na to, jak začíná pomalu používat argumenty Nečase a zastává se Nagyové, i když tvrdil před pár lety úplně něco jiného. A pak hlasuje ve sněmovně s ODS a jeho hejtman Vondrák mluví o tom, jak chce po volbách domlouvat pravicovou vládu s ODSkou, tak je naprosto jasné, kam to celé směruje. Babiš si něco peče s ODS a naše Přísaha mu v tom celém nesedí,” napsal Robert Šlachta na svém facebookovém profilu.

Tajné spojenectví ANO a Přísahy přitom není jediným podezřením, které míří na Šlachtovu politickou partu, která se rekrutuje zejména z řad bývalých detektivů. Mluví se také o tom, že za jeho stranou tajně stojí podnikatel a bývalý politik Vít Bárta. Ten už má jeden politický projekt na svědomí. Jeho Věci Veřejné kdysi vylétly podobně jako dnes Přísaha. Také tehdy se Bárta držel zpočátku v ústraní, teprve s volebním úspěchem se přihlásil o slovo a stal se ministrem dopravy. Nicméně Robert Šlachta spojenectví s Bártou odmítá, ale přiznává, že se s ním scházel a radil.

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments