Piráti si k nám chodí prohlížet kanceláře. Chovají se, jakoby volby už vyhráli, řekl Babiš. Dal příklad, proč by to znamenalo katastrofu

Premiér Andrej Babiš si postěžoval na Pirátskou stranu, která se chová, jakoby už vyhrála volby. Pravdou je, že její preference před několika měsíci rychle vzrostly, teď ale už zase začínají klesat. Babiš tak zatím nehází flintu do žita.

V rozhovoru pro Rádio Zet vyjádřil premiér Babiš obavy z toho, co by se stalo, kdyby Piráti volby skutečně vyhráli. Podle něj by to znamenalo zásadní zvyšování daní. Navíc dal příklad, jak by to vypadalo. Podle něj totiž Praha pod pirátským vedením primátora Zdeňka Hřiba vůbec nefunguje. “To je úplná katastrofa. Takto to bude vypadat ve vládě,” řekl Babiš.

Babiše vyvádí z údivu, jak se Piráti chovají pár měsíců před volbami, kdy ještě zdaleka není rozhodnuto. Veřejnosti například představili jména, která nominují do vlády. “Piráti se už dnes chodí dívat na své nové kanceláře v jednotlivých úřadech. Pan Ferjenčík s panem Michálkem byli u paní Schillerové a prohlíželi si zahradu,” uvedl Babiš.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments