Premiér Babiš se vyjádřil ke smrti Roma v Teplicích. “Pokud někdo ničí auta, nebude se s ním jednat v rukavičkách.”

Premiér Andrej Babiš podpořil teplické policisty, kteří se ocitli v palbě kritiky poté, co po jejich zákroku zemřel mladý Rom. Ten měl předtím páchat výtržnosti a přivolaná hlídka na něj doslova zaklekla, jak ukázalo zveřejněné video. Policista na krku muže klečel přibližně pět minut, čímž vyvolal reminiscence na smrt Američana George Floyda, která spustila hnutí Black Lives Matter.

Jak se ale zdá, český případ byl poněkud komplikovanější. Muž byl podle lékařské zprávy zfetovaný a přímou příčinou jeho smrti nebyl policejní zákrok. Mnozí jsou však přesvědčeni, že k jeho smrti v sanitce velmi napomohl. Nikoliv však premiér Andrej Babiš.

Pokud někdo ničí auta, je agresivní, a jednoho policistu dokonce pokouše, tak nemůže čekat, že s ním budou zacházet v rukavičkách. Soudní pitva navíc jasně dokázala, že nezemřel kvůli zákroku policie,” uvedl Babiš na svém facebookovém profilu. “Je to smutné, ale normální slušný člověk se jen těžko dostane do podobné situace.” Premiér také poděkoval teplickým policistům za jejich práci.

V komentářích premiéra za jeho postoj velká část uživatelů chválí. Najde se však nemálo těch, kteří vyjadřují znepokojení nad rostoucím počtem brutálních zákroků policistů v poslední době, které se ukázaly především v covidové době, kdy policie často nepřiměřeně zasáhla v případě lidí, kteří na sobě neměli například roušku. Je tak otázkou, zda tuzemská policie ještě pomáhá a chrání. “Už dávno nic z toho nedělají jen se drží nařízení které lidem ani nepomáhají. Neuznávám feťáky alkoholiky ani žádné násilí. Ale zabít někoho je už síla a pěkně hnus. Jsem zvědavá jak s tím ty lidi dokážou žít a spát. Humus co se v České Republice děje a je fakt že je tu největší rasismus. Ale není to jen o Romech ale s každou barvou pleti. Je to hnus. Všichni jsme jenom lidi z masa a kostí. A nikdo z nás není o nic lepší než někdo jiný,” napsala Sandra Pulková.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments