Záhadné zmizení mladé dívky z paluby výletní lodi. I po čtvrt století záhada neobjasněna

V březnu 1998 se na týdenní plavbu do Karibiku vydala rodina Bradleyových, aby si splnila vysněnou dovolenou. Otec od rodiny Ron vyhrál možnost této plavby na bezmála 280 metrů dlouhé lodi Rhapsody of the Seas pro 2 osoby, ale manželé z americké Virginie se rozhodli pro pozvání i jednadvacetiletého syna Brada a o dva roky starší dcery Amy, která teprve nedávno dokončila svá univerzitní studia.

Záhadné zmizení mladé Amy z paluby výletní lodi

Třetí den plavby v pondělí 23. března se rodina vydala do jedné z nejlepších restaurací na lodní palubě, a poté se přesunula do jednoho z nočních klubů. Manželům Bradleyovým se zábava nočních klubů asi nezalíbila natolik, aby tam zůstali příliš dlouho, tudíž se kolem půl druhé ráno vydali do rodinného apartmá. To sourozenci Brad a Amy se naopak přemístili do jiného nočního klubu a do apartmá za svými rodiči se dostavili až zhruba 2 hodiny po nich. Sourozenci si šli ještě před spánkem povídat na balkon, a když se Brad rozhodl jít spát, tak se Amy rozhodla zůstat ještě chvíli na čerstvém vzduchu, jelikož jí nebylo příliš dobře kvůli mořské nemoci.

Amy na balkoně zahlédl brzy ráno i otec Ron, avšak když se kolem šesté hodiny ranní vzbudil, jeho dcera již na balkoně nebyla. Po prohledání míst, kde svou dceru den předtím viděl se rozhodl poprosit o pomoc šéfa lodní bezpečnosti Lou Costella, ale rychle se ukázalo, že mu jde více o ochranu obecné atmosféry na lodi než o životy svých cestujících. Bez zalarmování ostatních zúčastněných proběhlo vylodění jako by se nic nedělo a po Amy, jako by se slehla zem.

Únos stevardem?

Po informování pobřežní stráže Nizozemských Antil se daly věci konečně do pohybu. Stráž ihned vyhlásila pátrání, do kterého byli zapojeni i kapitáni ostatních výletních lodí, kteří se v té době pohybovaly po okolí. Pokyn ke kapitánům byl jasný: zaměřit se na případné známky člověka na hladině. Tato rychlá reakce však žádné ovoce nepřinesla, jelikož na hladině nebyla k vidění ani mladá dívka, ani nikdo jiný. V té chvíli se tedy nedalo nic jiného dělat a rodina se musela vrátit zpět do Virginie, avšak bez milované dcery a sestry Amy. 

Podle rodičů i bratra Brada se během inkriminované noci Amy bavila se členy posádky, přičemž někteří o ni údajně projevovali až nevhodný zájem. Údajně jeden ze stevardů mladé dívce slíbil, že ji po vylodění na ostrově Aruba vezme do restaurace Carlos’n Charlie’s. S touto restaurací je také spojen únos Natalee Hollowayové, která zde byla naposledy spatřena v roce 2005. Od té doby se i po ní beze stopy pátrá.

Foto: Shutterstock

Hrozivý osud sexuální otrokyně v Karibiku?

Rodina Bradleyových se však po počátečním neúspěchu nechtěla vzdát pátrání. Aby se dostali k jejich milované Amy, tak dokonce kontaktovali Bílý dům a najali si soukromé detektivy, z jejichž pátrání však vyplynulo jen několik nepotvrzených zpráv o zahlédnutí dívky odpovídající jejímu popisu. Mimo jiné přišlo také nahlášení od dvou kanadských turistů, kteří v roce 1998 zavítali na Curaçao, kde zahlédli mladou ženu se stejným tetováním, jako měla právě pohřešovaná Amy. Poté o rok později jistý americký voják narazil v jednom nevěstinců nacházejících se na ostrově na prostitutku, která se mu představila jako Amy Lynn Bradleyová a prosila ho, aby jí pomohl. Podle svých slov se nechtěl dostat do potíží, a tak ženě nepomohl. Varianta, že dívka skončila jako sexuální otrokyně, je dnes dle šetření FBI nejpravděpodobnější. 

I po 24 letech tak zůstává případ nadále otevřený a za informace, které by mohly vést k nalezení dnes 47 leté ženy, která byla v roce 2010 úředně prohlášena za mrtvou, nabízí FBI odměnu ve výši 25 tisíc dolarů.

Foto: Shutterstock, zdroj: Allthatsinteresting

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments