Zeman s Klausem náhle v nemocnici. “Hospodin už to nevydržel” míní Flegr a doufá, že přibude ještě jeden pacient

Současný prezident Miloš Zeman a bývalý prezident Václav Klaus se sešli v Ústřední vojenské nemocnici. Nikoliv však plánovaně, nýbrž v rámci svých nutných ošetření. Zatímco Klaus musel být hospitalizován s vysokým tlakem a celkovou nepohodou, v případě Zemana stále není jasné, zda jde o preventivní prohlídku nebo neočekávanou komplikaci.

Přestože nejde o veselou událost, někteří lidé se z toho přesto radují, případně se snaží o vtipné komentáře. “Hospodin to už nevydržel a rázně vstupuje do předvolebního klání. Václav Klaus byl hospitalizován ve vojenské nemocnici o víkendu, Miloš Zeman v úterý,” uvedl na svém Twitteru parazitolog Jaroslav Flegr. “Pane Babiš, co vy na to? Tres faciunt collegium…” dodal Flegr s odvoláním na latinské přísloví, které znamená “Tři už jsou společnost”.

Exprezident Klaus se necítil dobře už o víkendu, a tak podstoupil vyšetření, při němž mu zjistili vysoký tlak. Nyní čeká na další testy v nemocnici,” uvedl pro server idnes.cz mluvčí Václava Klause, Petr Macinka.

O důvodech hospitalizace Miloše Zemana se zatím jen spekuluje. Nemocnice však potvrdila, že hlava státu je v její péči. Zeman už dříve v ÚVN absolvoval “rekondiční pobyty”, ale není známo, že by se o něco takového mělo jednat v tomto případě. Prezident však má dlouhodobé zdravotní problémy, zejména potom cukrovku a neuropatii. Ta ho letos definitivně upoutala na invalidní vozík.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments