Zničíte dětem imunitu, nepřežijí, hřímal Landa. Vyhlásil vlastní plán, jak porazit koronavirus

Zpěvák Daniel Landa se postavil do čela opozice vůči protiepidemickým opatřením vyhlašovaným českou vládou. Podle něj tato politika zkrachovala. “Politici by měli veřejnost prosit a přesvědčovat, protože to podělali. A pak to nechat na dobrovolnosti a zodpovědnosti každého jedince. Současný postup je zásahem do duše národa a jeho trýzněním. Zajímají vládu jen mrtví s covidem, nebo i ostatní?” nechal se Landa slyšet na vlastní tiskové konferenci, na které představil svůj plán, jak vyvést Českou republiku z epidemie. Kromě něj se na něm podílel také vakcinolog Jiří Beran, imunolog Jaroslav Svobody, ekonom Miroslav Ševčík a také předseda výboru podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Landa spolu se svými experty sestavil desetibodový plán, podle kterého by se děti měli rychle vrátit do škol a zároveň by mělo dojít otevřené většiny sektorů ekonomiky, jako jsou obchody, hotely či restaurace. Všude by platila hygienická opatření a omezení počtu osob na metr čtvereční.

Zdravotní péči a očkování je podle Landy a jeho týmu zapotřebí soustředit především na ohrožené skupiny obyvatel. Doporučují také co nejčastější pohyb na čerstvém vzduchu bez roušky, aby došlo k posílení přirozené imunity. Nutné je podle nich otevření sportovišť a lyžařských areálů. Při splnění určitých podmínek se má sportovat také uvnitř.

Podle Daniela Landy páchá vláda zločin na mladé generaci. “Zničíte jim imunitu. Děti se musí setkávat s viry, jinak si neutvoří přirozenou imunitu a nepřežijí. Stát se proměňuje v nepřítele občanů. Místo vysvětlování přichází jen represe,” uvedl zpěvák. Podpořil ho také vakcinolog Jiří Beran, který dlouhodobě volá po cílených, nikoliv plošných opatřeních. “Je to falešný pocit ochrany. Každý se musí chránit sám. Největší přenos nákazy mají v Česku na svědomí příbuzní. Nejdůležitější je dodržování 4R – ruce, roušky, rozestupy a rozum,” uvedl profesor Beran.

Desetibodový plán Daniela Landy, jak se dostat z epidemie

1. Soustředit zdravotní péči a očkování na všechny ohrožené skupiny obyvatelstva stanovené infektology, epidemiology, imunology, případně dalšími lékařskými profesemi.

2. Lidé mají dodržovat osobní ochranná preventivní opatření 4R: Ruce – Rozestup – Rouška (ve vybraných rizikových prostorách) – Rozum a užívat vitamín C a D a zinek.

3. V případě onemocnění co nejdříve zahájit samoléčbu a dodržet její principy (acylpyrin/aspirin, vitamin D a C, zinek, pravidelné větrání společných prostor, dostatek tekutin, erdomed, sinupret či bromhexin).

4. Okamžitě uvolnit prezenční formu výuky na všech typech škol (naprosto zásadní požadavek pro obnovu návyků dětí a mládeže, pro obnovu imunity, pro obnovu sociálních kontaktů, k zamezení psychických a psychosomatických problémů).

5. Uvolnit okamžitě veškeré volnočasové aktivity ve venkovních prostorech včetně lyžařských středisek pro všechny skupiny obyvatelstva za striktního dodržování bodu č. 2. (omezeními se velmi silně a rychle snižuje přirozená imunita).

6. Uvolnit všechny volnočasové sportovní aktivity ve vnitřních prostorech za striktního dodržování bodu č. 2 a stanovit počet osob na metr čtvereční, např. 1 osoba na 10 až 15 m2.

7. Zvýšit podíl přirozeného pohybu (chůze do schodů, běh a další) ve venkovních prostorách bez roušky pro zvýšení přirozené imunity.

8. Otevřít všechny maloobchodní prodejny, prodejny v nákupních střediscích a provozovny služeb za striktního dodržování bodu č. 2., např. 1 osoba na 10 m2.

9. Otevřít všechna ubytovací, lázeňská, restaurační a gastronomická zařízení při dodržování určitého počtu osob u stolu, respektive počet osob na metr čtvereční.

10. Otevřít všechna divadla a kina a povolit pořádání koncertů, plesů a dalších společenských akcí s tím, že jejich kapacita bude první měsíc snížena za striktního dodržování bodu č. 2.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments