Aňa Geislerová se postavila proti jednomu z kandidátů do Rady ČT. Měl by být spíše trestně stíhaný, říká

Velké vášně v současné době vzbuzuje volba nových členů Rady České televize. Je to přitom už podruhé, protože v minulých volbách části rady prošli členové kritičtí k současnému směřování ČT a jejímu řediteli Petru Dvořákovi jako Hana Lipavská, Pavel Matocha nebo Luboš Xaver Veselý. Do finále se teď znovu dostali kandidáti podobného ražení, podle některých názorů potom dokonce ještě hrubšího zrna.

Proti jednomu z finalistů a horkých adeptů na křeslo radního České televize, Pavlu Černockému, se ohradila Federace židovských obcí v ČR. “Federace židovských obcí v České republice je znepokojena, že do užšího výběru osob, ze kterých bude Poslanecká sněmovna volit nové členy Rady České televize, postoupil i Pavel Černocký. Tento kandidát v rozhovoru pro Parlamentní listy z 3. března 2020 uvedl: „Bojím se vlády ´židoliberálů´, nikým nevolených, ale disponujících obrovským kapitálem,” uvedla federace na svém facebookovém profilu.

Je to výrok, který naplňuje znaky definice antisemitismu, přijaté Poslaneckou sněmovnou, a jen dokresluje obecnější názorové ukotvení Pavla Černockého, jak je prezentuje v různých médiích. Federace židovských obcí v České republice považuje Pavla Černockého za zcela nevhodného kandidáta pro volbu člena Rady České televize,” doplňuje Federace židovských obcí v ČR.

Nad tím, jakou kvalitu mají finalisté do Rady České televize, se pozastavila také herečka Aňa Geislerová. “Tohle je neúnosný. Člověk s takovým názorem by měl být spíš trestně stíhaný, ne členem Rady ČT! Nepřijatelné,” napsala Aňa Geislerová na svůj Facebook.

Herečka se přitom často objevuje v projektech, které produkuje či koprodukuje Česká televize. Naposledy si zahrála velkou roli Boženy Němcové ve čtyřdílné sérii Božena.

Stále hlasitěji se spekuluje o tom, že noví radní mají jediný cíl a tím je odvolání generálního ředitele televize Petra Dvořáka. Ten veřejně prohlásil, že Hrad na jeho místo už začal shánět nástupce. V rozhovoru pro časopis Respekt potom řekl, že se na něj chystá další dehonestační kampaň.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments