Zpěvačka Lenka Dusilová je bez peněz. Majitelka pěti ocenění Anděl shání brigádu, klidně bude dělat i uklízečku

Představy veřejnosti o bohatství umělců berou s koronavirovou epidemií za své. Herci a zpěváci mají už rok velmi omezenou možnost tvorby a na některé z nich to doléhá obzvlášť tíživě. Patří mezi ně i Lenka Dusilová, která už podle vlastních slov vyčerpala všechny finanční rezervy, a tak se snaží najít jakoukoliv práci. Zatím však bez úspěchu.

Zpěvačka Lenka Dusilová patří k nejoceňovanějším českým interpretkám. Vždyť na polici se jí blyští rovnou pět hudebních cen Anděl. Dusilová se zpěvu věnuje celý svůj život. Nutno říct, že nikdy nepatřila do mainstreamu, díky čemuž by zřejmě dnes byla za vodou. Její tvorba je spíše alternativní a pro užší okruh posluchačů. Skutečnost, že nemůže vystupovat, tak znamená, že nemá jak vydělat finanční prostředky.

Drazí, kdybyste věděli o nějaké ucházející brigádě, práci, výpomoci, úklid a podobně, budu ráda za tipy,” napsala zpěvačka Lenka Dusilová na své sociální sítě. Její situace je ztížena i tím, že se musí starat o šestiletého syna, protože školky jsou zavřené. K dispozici tak má jen několik hodin týdně.

Zpěvačka se po brigádě poohlíží od loňského podzimu, stále však bez úspěchu. Už předtím přitom přiznala, že je v mínusu a vyhlíží dobu, kdy bude moci opět vystupovat.

Dusilová si však jako jedna z mála umělkyň nestěžuje na vládní opatření jako taková, protože si uvědomuje jejich potřebnost a zároveň ví, že není sama, kdo se ocitl v tíživé situaci.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments