Andrej Babiš popsal, jak se setkal s Milanem Kunderou a za co mu je slavný spisovatel vděčný

Jeden z nejslavnějších českých spisovatelů Milan Kundera pozval premiéra Andreje Babiše s jeho manželkou na návštěvu do svého pařížského bytu. Premiér se o tom rozepsal ve své nové knize Sdílejte, než to zakážou. Kundera je přitom známý tím, že zpřetrhal kontakty se svou domovskou zemí, neposkytuje žádné rozhovory a nevystupuje veřejně.

Má tam plno zajímavých věcí. Nejvíc mě zaujala lampa s nápisem Je mʼen fous neboli Kašlu na to. Potom jsme manžele Kunderovy pozvali na oběd do jejich oblíbené restaurace,” popsal premiér své dojmy z návštěvy Kunderova bytu. “Vařili tam skvěle, pochutnali jsme si a strávili spolu tři hodiny. Byla to pro mě velká čest. Hlavní slovo měla paní Kunderová, neskutečně energická dáma, která všechno řídí.

Andrej Babiš považuje Kunderovo pozvání za odměnu za to, že mu zajistil české občanství, o které spisovatel přišel po své emigraci. “Jsem hrdý, že jsem mu s tím mohl pomoct,” uvedl premiér.

Milan Kundera je v České republice velmi kontroverzní postavou, a to zejména poté, co se v roce 2008 ukázalo, že ještě před svou emigrací pravděpodobně udal svého kamaráda Státní bezpečnosti. V minulém roce potom vyšla kniha Kundera: Český život a doba, ve které autor Jan Novák slavného spisovatele rovněž nešetří.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments