Andrej Babiš změnil názor. Z politiky neodchází, chce zůstat i v opozici

Před volbami Andrej Babiš oznámil, že pokud nedokáže sestavit vládu, z politiky odejde, protože nechce být v opozici. V tomto duchu se vyjádřil i těsně po volbách, které pro Hnutí ANO nedopadly nejlépe. Babiš prohlásil, že práce v Poslanecké sněmovně ho nebaví.

Teď však současný premiér změnil názor. “Já jsem tomuto projektu věnoval 10 let života a dělal jsem to nezištně, v prospěch této země, která mě přijala, kde mám rodinu a stokrát mi můžete říkat, že mám vypadnout na Slovensko. Já jsem český premiér, hrdý Čech a já to nevzdám,” uvedl Andrej Babiš ve svém pravidelném facebookovém pořadu Čau lidi.

Takže mám pro vás špatnou zprávu. Zůstanu v té Sněmovně. A pokud skončíme v opozici, tak tam budu. A budeme sledovat ty všechny sliby, ty stomiliardy úspor a všechny ty kecy,” nebral si servítky Babiš. “My jsme největší politická síla tady, máme 72 mandátů.

Andrej Babiš počítá s tím, že bude pověřen sestavením vlády od prezidenta. Podle svých slov se pokusí oslovit koalici Spolu, aby s ním o vládě jednala.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
35 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments