Arenberger si bokem přišel na 30 milionů, ukázal dokument. Vlastní také nemovitosti v hodnotě 140 milionů, ty však nepřiznal

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger patří ve vládě ke skupině boháčů. Svůj plat za ředitelování Fakultní nemocnice Královské Vinohrady měl takříkajíc “na kafe”. K němu si totiž na živnostenský list vydělal dalších více než 31 milionů korun. Vyplývá to z jeho majetkového přiznání, na které upozornil deník MF DNES.

Nejvíce přitom Arenberger inkasoval za testování léků na kožní onemocnění v klinických studiích. Dá se říct, že se na tento obor specializoval. Vydělal mu 28 milionů korun. Další milion měl ministr inkasovat z pronájmů a dalších aktivit.

Svou živnost Arenberger po vstupu do politiky pozastavil, a to do 15. října. Týden před tímto datem se přitom mají konat volby do Parlamentní sněmovny.

Kolem majetku Petra Arenbergera se v posledních dnech vyrojila řada dohadů a spekulací. Podle některých informací nepřiznal ministr všechny příjmy, protože se činnosti v kosmetickém oboru věnuje již od roku 2001. Sám však tvrdí, že platby za klinické studie začal dostávat ve větší míře až v posledních letech. Tato doba se přitom kryje s jeho nástupem do funkce ředitele FNKV. Ta naopak o řadu klinických studií přišla.

Petr Arenberger ve svém majetkovém přiznání uvedl, že má na běžných účtech téměř 30 milionů korun. Dalších šest milionů mu leží na spořicích účtech. Vlastní také vůz Mercedes Benz GLE v ceně osmi set tisíc korun.

Podle serveru Seznam Zprávy zatajil Petr Arenberger ve svém majetkovém přiznání rozsáhlé vlastnictví nemovitostí, které realitní makléř ocenil na 120 až 140 milionů korun.

Foto: FNKV

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments