26. 6. 2024

67 příspěvků u článku “Ať někdo před volbami řekne: zastavme nesmyslný růst důchodů. Bude koukat, jak to zabere

 1. Pamatuji to strašení řeckem,národ na to prolhanému kalousou zkočil,v řecku se nic nedělo vlastně jo nemají 14ctý duchod,kalous je politicky mrtvej a Mrkvička nás straší dál,Mrkvičko ty určitě neplánuješ zestárnout?

   1. To jsem zase zhulenej, co jsem to napsal za kravinu. Omlouvám se, jsem blbec. Když se zhulím, nevím co píšu.

  1. V Řecku se něco přece jen dělo. Důchody a platy jim tam v postupu několika let drasticky klesly na 2/3 či až na 1/2…

 2. Mrkvičko, mrkvičko !!! Ty jsi ale novinářská šlapka. Proč nenapíšeš, kam klaus zašantročil důchodový fond, kam komunisti ukládaly peníze z přebytku důchodů za 40 let. Kapitalistický demokrati okradli důchodce a teď se vy šmejdi kroutíte, když máte důchodcům něco vrátit. Styď se ty lásko a pravdo.

  1. Žádný důchodový fond nikdy neexistoval! To je hlupáky do nekonečna omílaná lež! Kde by se asi tak vzal? Vám těch 40 let někdo něco strhával z výplaty, na nějaký fond?!

  2. To co nazýváte důchodovým fondem obsahovalo 40 miliard korun a sloučilo se se státním rozpočtem. Od té doby spolkly dotace důchodů ze státního rozpočtu dvacetinásobnou částku 800 miliard korun. Důchodci tedy o nic nepřišli, ale naopak pobírali a pobírají naprosto nezasloužené důchody. Podotýkám, že jsem v důchodovém věku a pracuji.

  3. Klaus převedl do rozpočtu přes 300 mld. Kč. co ušetřil na důchodcích a Topolánek pak ještě 150 mld. Kč. dohromady skoro půl bilionu Kč. To se má ODS čím chlubit. Každý důchodce by to měl vědět a podle toho i volit.

 3. Největší nepřátele českého kapitalismu už nejsou komunisti, ale důchodci.Inu, láska a pravda po třiceti letech

  1. Jo, jo. I ty zestárneš a budeš nastavovat dlaň. Včíl ale jinak, jestliže se nevyrábí, pak není z čeho brát na daně. Jestliže nebudou solidní daně, nebude ani na důchody.

  1. Že nikdo z těch chytráků, co jim furt v žaludku leží důchodci, neupozorní na nesmyslný růst výdajů na neziskovky, nepřizpůsobivé, na zbrojení a zahraniční mise v zájmu USA, na bobtnající státní byrokracii atd. Ze státního rozpočtu jsou podporovány i pochybné zahraniční organizace. Nedávno jsem četl článek, že ČR posílá peníze i do Afriky a nikdo neví na co. K tomu odliv kapitálu z ČR každý rok trhá rekordy. To je neskutečné, co český montotrok ze svého směšného platu všechno utáhne platit a ještě je mu dáváno za zlé, že si chce užít trochu důchodu. Prý ujídá z chlebíčka mladým.

  2. Ten, který neúnosně zatěžuje státní rozpočet! Nebo vám snad 400 miliard každoroční sekera přijde v pohodě?!

  3. Když má někdo důchod vyšší, než je výplata, kterou pracující člověk vydělá za plně odpracovaný měsíc, je to divné. Podívejte se, kolik je min. mzda. Chápu, že jako nemocná nemůžu fyzicky zvládnout to, co zdravý člověk. Ale dala jsem tomuhle státu 6 dětí. Jeden má vš, dva sš, jeden s výhledem na další vš a ty dva nejmladší jsou premianti ve třídě s velkým potenciálem k vš vzdělání. Do toho hypotéka. Během celé mateřské jsem si přivydělávala na brigádách, jak to jen šlo, dodělala sem si při čtyřech dětech maturitu a protože mně v práci přetěžovali, skončila jsem na operaci páteře. Přesto chodím do práce na plný úvazek, směny 12h. A můj táta má důchod vyšší, než já vydělám. Je to zvláštní slyšet, když mluví o tom, že by se měly důchody zvyšovat. Přeju mu KAŽDOU KORUNU! I ostatním důchodcům.. Jen mě tak občas napadne, jaký důchod asi dostanu já? A dožiju se ho vůbec? Už teď mám problém ušetřit na stomatologa.

 4. A co nesmyslné zvedání platu státních zaměstnanců( 700.000 zamestnsncu) o 3000 kc plošné, na to stát má?

   1. Nemělo se rozkrást hospodářství při privatizaci !
   2. Nikdo nemá 2 žaludky, 2 hlavy a 2 řitní otvory, tak proč jednoduše ten mamon?
   3. Chybí státní orgán, který by rozumně daně přerozděloval. Kdo nechce pracovat, neodevzdává daně, tudíž nemá nárok na dávky a na důchody.
   4. Pracovních míst je dost na to, aby 80 % těch, co nechtějí makat nastoupili byť na dobu dočasnou a zajistili si své živobytí a – nežebrali.
 5. Raději se podívejte o kolik se zvedá plat třeba učitelům.Za posledních 6 let o cca 15 000. Tzn. nějakých 30 %. A o tolik jsou naší žáci a studenti chytřejší?

 6. Spíš než pravidelnou valorizaci důchodu potřebuje důchodce lépe zajištěnou bezpečnost, aby se vždy bezpečně vrátil domů, aby ho nepřepadla banda nějakejch nemakačenků, co nevěděj, co to je práce, a nejspíš ani nemaj potuchy o hodnotě práce.

 7. Dobrý den, co tady pořád blábolite o růstu důchodu lidi, kteří celý život pracovali??!! V EU máme jedny z nejnižších důchodu spolu s Rumunskem, že se média poplatna estabilismentu nenavazi do luxusních soc. dávek lidi co o práci ani nezavadili či neustálém růstu platu státních úředníků??! Další komentář je zbytečný, že??? Zdravim🤔🤔🤔😩😂😂😜

 8. Když chceme být pořád evropští tak průměrná mzda v ČR je minimální mzda v Německu. Mám odpracováno 40 let a do důchodu nemůžu, protože nemám věk…. Když jsem si spočítala kolik budu mít důchod a to VŠ tak to se mnou málem praštilo…Tak proč přidávat, že…A co chudáci OSVČ, kteří si platí minimum na odvodech. Se nebudu rozčilovat v pátek odpoledne Hezký víkend všem.

 9. Duchody se budou muset vyrazne vic zvysovat,protoze se zrusila sh mzda a znovu v pondeli odhlasuji navyseni mezd statnich zamestnancu.Proti tomu je 300 navic k inflaci nic.Duchody jsou velmi chabe,v Praze se za15000 normalne existovat neda.Ostuda!!!

  1. Zaměstnanci zrušena hrubá mzda ,snížení daní, zvýšení částky na poplatníka, státním zaměstnancům nově přidat 3000? Důchodci dostanou 300 nad valorizaci-že by se měli stydět?

  2. Jenže v té Praze je banda nenažranců (to z jedné strany), a banda blbů, kteří ty nenažrance krmí.
   Teď jinak, z čeho chcete na ty důchody brát? Ne, že by v celé společnosti každý obyčejný člověk peníze nepotřeboval. VŠICHNI ! Ale z čeho? Jak mohutná je generace v aktivní pracovní službě? A ona také časem půjde do důchodu.

 10. duchodci po valce vybudovali a postavili tuto vlast že svět nam záviděl co vše dokážeme vyrobit a postavit a v 89 se dostal k moci Vašek flaška sinek kterého sám R.Heydrich choval na kolenouch a dopadlo to tak že jsme kolonijí Německa a všechen majetek rozkraden a prodán na západ

  1. Moc by mně zajímalo – Evropou se přehnaly 2 světové války, byl zlikvidován průmysl v celém Německu, v Polsku, v Pobaltí, v Belgii, ve Francii, částečně ve V. Británii. Jak to, že ty západní země jsou ekonomicky daleko před námi, a to konto, když průmysl Československa až tak poničen nebyl (krom Plzeňska).

  2. Od začátku až do konce nesmyslný bolševický blábol! Ti důchodci nic nevybudovali! To pouze komunisti ukradli majetky jejich právoplatným majitelům a ten během 40 let totálně zlikvidovali! A k tomu Vaškovi. To myslíš tu legendární fotografii, kterak se osmé narozeniny slavící Vašík chová Heydrichovi na kolenou? A vůbec ti prolhaný hlupáku nevadí, že když Havel slavil osmé narozeniny, byl Heydrich už 4 měsíce po smrti?!

   1. Pane Miroslave, podle vás komunisté nic nevybudovali, ale snad mi potvrdíte následující :

    • do r. 1989 KDOSI postavil a zabydlel /povětšinou mladými či středněvěkými rodinami/ statisíce bytů, byť v panelových unifikovaných sídlištích
    • – v tomtéž období KDOSI zajistil produkci základních potravinářských komodit – brambory,obilí, mléko, maso – i hovězí /!/ na našem území
    • – KDOSI zajistil, aby KAŽDÝ člověk, byl-li zdráv, mohl pracovat a výdělkem uspokojil své základní životní potřeby
    • – KDOSI dohlédl na to, aby se občané tohoto státu, zfetovaní či zlití jak ruští mužici nepovalovali za bílého dne na lavičkách před očima zevlujících žáků základních škol
    • Kdopak byl KDOSI ? Asi mimozemšťané…
    • POZN : NIKDY jsem nebyl členem ani sympatizantem KSČ ani KSČM !!!
   2. Ty ukradené majetky si pletete s “privatizací”. Komunisti byli břídilove proti popřevratovým zlodějům.

 11. “…zastavme nesmyslný růst důchodů” – ano, ale až poté co zastavíte nesmyslný růst platů politiků, státních zaměstnanců, růst cen energií, bydlení, potravin, benzínu …..atd. A hlavně vůbec nedávejte plat takovým pisálkům jako je autor této zhovadilosti.

  1. Růst platů “politiků a státních zaměstnanců” je v podstatě neřešitelné regulovat, protože do této skupiny patří i soudci, advokáti. Všímejte si, jakou mocí u nás disponuje současná jurokracie!

 12. Největší chucpe je to, že o důchodech a důchodcích žvaní mladí, uslintaní muži mezi 25-35 lety, žádná generace nebyla svatá, ale tohle za nás nebylo

  1. Největší chucpe je snaha navyšovat důchody v situaci, kdy od roku 2020 každá třetí koruna utracená českým státem jde přímo na úkor státního dluhu…

 13. kdybych napsal pravdu co je pan autor asi by mě zablokovali – ale jinak ten ubožák je na přes držku

 14. zase skorumpovaný jelito Mrkvička až dosáhneme duchodu nemakačenku řeku kteří mají větši duchody než naši pracujicí kteří odcházejí do duchodu a ten novinářský skřet si bere duchodce du huby dal bych ti takové bodlo že bys skončil v poklopci zločince,lháře Kalouska který ničil duchodce duchodový system.

 15. jj nesmyslný rust důchodu–fakt dobry a co přidani dnes 3000kč uřednikům a v loni si poslanci dali jenom 8000kč měsičně a vy prasata neforemný budete důchodcům zavidět par korun co dostanou

 16. Nůžky mezi průměrnou mzdou a průměrným důchodem se stále rozevírají. Podle zákona se důchody zvyšují o infolaci oPOLOVINU RŮSTU MEZD. Takže důchidci mají stále mén a méně oproti zaměstancům.

 17. Autor článku nemá rodiče? A co tak zkusit žít, za dnešní důchod? Už jste to zkoušel, nebo z Vás mluví jen závist, nepřejícnost a zloba? Trocha pokory by neuškodilo……..

 18. Zase z toho nedělejte drama! Důchodci dostanou přidáno – a kdo ty peníze utrácí? Oni? Ale kdeže – naprostá většina penzistů peníze, které mají navíc, strčí mladým. Takže nakonec se to točí ve všech vrstvách.

 19. Existuji za 12 000,-Kč invalidního důchodu a naučila jsem se kupovat jen to životně nutné a tvořit provozní rezervu- jen za opravu vody v mé ruině co obývám sem dala letos 2×15 000)Včetně zadzdění a kusu omítky),servis + oprava kotle 10 000,- a tak podobně,může kleknout pračka,lednice a to můžu být ráda že žiju ve své ruině a ne v nájmu,to bych mířila radší do azyláku protože těch 12 000,- bez alternativně kreativního způsobu není k žití.Jsem ráda že sem ruinu zdědila.A kdyby měl někdo chytrou radu ať ruinu prodám a něco koupím tak za to co bych obdržela nekoupím ani vybydlený panelák 1+1.A jít do nájmu a žít z obdržených peněz za ruinu taky nelze čekám hyperinflaci

 20. Pane Mrkvičko, měl byste si nejdříve zjistit jaké jsou tady důchody, jedny nejnižších v Evropě. Pokud so myslíte, že ty tři stovky nad valorizaci jsou nějaká horentní částka, pak zřejmě neumíte počítat. Zvyšování důchodu je nutné, protože mnohým důchodcům po zaplacení nájmu zbyde sotva na jídlo. Proč také nepřipomenete kolik ročně stojí zbytečný senát, kolik milionů vytáhnou ročně z rozpočtu neziskovky, kolik milionů spolknou tzv. nepřizpůsobivý. Důchody jsou v tom jen nepatrná položka. To jste, ale nějak zapomněl připomenout a propos mzdy se zvyšují o daleko více než důchody. Až jednou půjdete do důchodu tak to možná poznáte na vlastní kůži. Ti Vámi napadání důchodci odpracovali poctivě čtyřicet nebo také šestačtyřicet let, vyrobili a vybudovali vše co vidíte kolem sebe, zasloužili by si tak slušný život v důchodovém věku, nemyslíte.

 21. Vem si těch ‘obrovských’ 830 Kč a jdi je roztočit do Tesca (myslím, že malá igelitka Ti bude stačit….

 22. Musí mít stále na paškálu jen důchodce! To ,kolik je u nás úředníků a kolik třeba v Švýcarsku skoro při stejném počtu obyvatel nad tím se nikdo nepozastaví. U nás 700000 a v Švýcarsku 46000.tady by se měli politici dívat do budoucna! Nechte důchodce žít a nezáviďte jím jejich zasloužený důchod!

 23. Vem si těch ‘obrovských’ 830 Kč a jdi je roztočit do Tesca (myslím, že malá igelitka Ti bude stačit….

  1. Ano, zejména “kompenzace” nenasytným podnikavcům, živení afghánských “tlumočníků” a zbrojení proti spojencům, kteří nás ze všech stran obklopují.

  2. Ti důchodci taky byli daňovými poplatníky (mnozí i 45 let) a defacto stále jsou. Prostřednictvím DPH a spotřební daně státu z důchodu odvedou zpět min 20%. Mají nárok dostat zpět část toho co tomuto státu dali, na rozdíl od těch co stát jen vysávají a nikdy ničím nepřispěli.

 24. Mrkvička, pamatujte si. Na důchody bude vždy, to volič nedopustí. Máte psát pravdu, nebude na výplaty dávek pro ty, kteří nikdy nepracovali.

 25. Důchody rostou až skoro s půl ročním spožděním, zatím co platy jsou už rok dopředu. Takže deficit je zatím – 9 mld. ve výběru pojištění a stále klesá, ale ještě bychom k tomu měli připočíst 4% DPH podle Topolánka a budeme srovnáni s rozpočtem, tedy s penězi, které jsou na důchody určeny. Všechny nepřejícné komentáře jsou účelové a mají jen jeden důvod poškodit babiše a ANO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *