Atlantida, Eldorado, keltský Ys a Kamelot. Co je pravdy na jejich existenci

O bájné Atlantidě a Eldoradu plném zlata jste již určitě slyšeli. Zakládají se ale existence těchto míst na pravdě nebo jsou pouze smyšlená?

Atlantida byla rájem na zemi

O existenci Atlantidy se zmiňoval například Platón. Ten ji popsal jako zemi, která je obývána vyspělou civilizací a jedná se o hotový ráj na zemi. Podle legendy byla Atlantida zničena a skončila v moři. Vědci spekulují o tom, že pokud existovala, mohla ležet u Řecka, ale také úplně někde jinde – a k jejímu zániku přispělo zemětřesení v kombinaci s vlnou tsunami. Poslání Atlantidy a osudu, který její obyvatele potkal, spočívá v tom, že i nejvyspělejší civilizace nezabrání svému zániku.

Zlatá horečka a běsnění při hledání Eldorada

V době zlaté horečky se tradovalo, že existuje město, které oplývá bohatými zásobami zlata. Tato myšlenka poháněla kupředu všechny ziskuchtivé a po bohatství šílící muže a ženy. Bohužel většina z nich při pokusu o objevení města, které doopravdy neexistuje, zahynula.

Přímořské město, které spláchla vlna

Keltské město Ys se mělo nacházet na pobřeží a před mořskými vlnami jej chránila důmyslná kombinace hrází a přehrad. Jenomže přišlo nevyhnutelné – jednoho se skončilo město v moři, protože jej spláchla obří vlna.

Pixabay
Foto: Pixabay

Ztracený Kamelot

Součástí příběhů o králi Artuši, který vytáhl mocný meč Excalibur ze skály, jsou také zmínky o jeho hradu. Hrad Kamelot byl místem, v němž se scházel se svými rytíři u kulatého stolu. I kdybyste ale procestovali Britské ostrovy kříže krážem, Kamelot byste bohužel neobjevili. Patří totiž k legendám, stejně jako existence krále Artuše, Merlina a Jezerní paní.

Legendy o neexistujících místech pomáhají lidem věřit, že ráj na zemi může být skutečností. Nebezpečí ovšem nastává ve chvíli, kdy lidé této představě natolik podlehnou, že při hledání těchto míst riskují svůj život.

Foto: Shutterstock, zdroj: Explorethearchive, Storytimemagazine

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments