Babiš odstřelil Českou republiku. Chrání už jen svou vlastní kůži, na EU vytáhl bolševiky

Premiér Andrej Babiš se ocitl v úzkých. Evropský parlament přijal rezoluci, ve které vyzývá Českou republiku, aby zaujala přísnější opatření vůči čerpání dotací ze strany Agrofertu. Jak totiž vyšlo jednoznačně najevo, beneficientem těchto prostředků je totiž stále Babiš, navzdory tomu, že svůj holding umístil do svěřenských fondů.

Babiš na tuto rezoluci zareagoval extrémně prudce. Obvinil Evropskou unii z toho, že se snaží zasahovat do předvolebního klání s konkrétním cílem: oslabit jeho pozici takovým způsobem, aby už se nestal premiérem. Ostatně, sám z rezoluce čte především to, že si Evropský parlament nepřeje, aby dále vykonával premiérský post. Z toho usuzuje, že se vměšuje do vnitřních záležitostí České republiky a osočil ji z bolševických praktik, když toto jednání připodobnil k tomu, co se zde odehrávalo po dobu 41 let trvajícího komunistického režimu. Budiž paradoxem, že Babiš byl velkým profitérem i tohoto režimu a je usvědčeným spolupracovníkem Státní bezpečnosti, jakkoliv se to stále snaží popřít.

Stále více se však ukazuje, jaký problém Andrej Babiš pro Českou republiku představuje. Teď už totiž nejde o nic menšího, než to, že ji premiér drží jako rukojmí vůči Bruselu. Když ho ten osočí z toho, že porušuje evropská pravidla čerpání dotací, on okamžitě opáčí, jak si může někdo z ciziny dovolit zasahovat do českých svrchovaných zájmů. A zahraje to tak, že on je vlastně chrání. Ano, je to dokonalé chucpe.

Pokud se na to podíváme blíže, zjistíme, že Andrej Babiš Českou republiku ve vztahu k Evropské unii doslova odstřelil a snaží se jen uhájit své vlastní zájmy v případě dotací a vlastní kůži v případě voleb do Poslanecké sněmovny. Pokud by totiž neuspěl, hrozí mu trestní stíhání. Ono mu tedy hrozí stejně, ale Babiš se domnívá, že v čele vlády to ještě nějak uhraje.

Vše se nám to slilo v nepěkný guláš, který dokazuje, jak moc Andrej Babiš prorostl se zájmy České republiky. Bohužel nikoliv symbiotickým způsobem, ale tak, že z tohoto spojení profituje již jen on. Škody pro zemi jsou přitom stále větší a stávají se již doslova neúnosnými.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments