Babiš prozradil překvapivý důvod, proč na ministerstvo zdravotnictví vrátil Adama Vojtěcha

Recyklace ministrů byla v české politice až dosud tabu. Rozbourat se ho rozhodl premiér Andrej Babiš, když do křesla ministra zdravotnictví dosadil zpět Adama Vojtěcha, který přitom rezignoval teprve před osmi měsíci a už se chystal na post velvyslance ve Finsku.

Konec dosavadního ministra zdravotnictví Petra Arenbergera se zdál být už několik dní nevyhnutelný, ale nikdo nepočítal s tím, že ho nahradí právě Vojtěch. Přesto se tak stalo. A premiér Andrej Babiš teď uvedl jeden důležitý důvod, proč se k tomuto kroku uchýlil.

Možná proto, že nemá žádné nemovitosti a bydlí v nájemním bytu. Už je vylustrovaný, takže nemáte co lustrovat. Byl to nejúspěšnější ministr v historii samostatné republiky,” uvedl premiér Babiš na tiskové konferenci po uvedení Vojtěcha do úřadu.

Premiér tak naráží na skutečnost, že v případě posledního ministra Petra Arenbergera hrál více než odborná zdatnost roli právě jeho nevyjasněný majetek a především podivné vztahy, které udržoval coby ředitel nemocnice sám se sebou jako fyzickou osobou.

Adam Vojtěch sice nemá žádný významnější majetek, ale v první vlně pandemie čelil vážným podezřením z nehospodárných nákupů zdravotnických pomůcek u neprůhledných firem, které si za krátkou dobu vydělaly stamiliony a v některých případech dodaly zboží velmi pochybné kvality. Premiér však zjevně doufá, že na tyto problémy se už zapomnělo.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments