Babiš skončil, mýtus o schopném manažerovi je pryč. Tohle nemůže ustát ani u svých voličů, říká marketér Jaroš

Jeden z nejzkušenějších českých marketérů, Martin Jaroš, se vyjádřil k situaci, která aktuálně panuje v České republice. Na jedné straně si dělá na základě vývoje koronavirové epidemie starosti, ale na straně druhé nabízí také světlo na konci tunelu. Právě Jaroše se přitom snažil zlanařit Andrej Babiš na začátku svého působení v politice do svých řad. Ten ho ale po osobním rozhovoru odmítl, a tak práce nakonec připadla Marku Prchalovi a jeho týmu.

Za rok půjde Babiš od válu

Politickou situaci vidí Martin Jaroš poměrně jasně. Podle něj je v podstatě vyloučeno, aby Andrej Babiš pokračoval ve vedení vlády. “Babiš končí. Tohle už nemůže ustát, a to ani u svých voličů. Podle mě je to na okamžitou rezignaci premiéra, ale to samozřejmě u takového ještěra čekat nemůžeme. Takže půjde od válu až za rok ve volbách. Ale půjde,” napsal Jaroš na svém facebookovém profilu. Připustil, že Babiš sám od sebe neskončí, což už prokázal několikrát, ale volby jsou už příští rok a voliči mu to podle marketéra spočítají.

Teď se tady v přímém přenosu bortí mýtus o schopném manažerovi a miliardáři. Tahle vláda zavinila jednu z největších katastrof v novodobých dějinách Česka – a Babiš to ví. Na fotkách a videích z konference vidím zlomeného člověka, který má dost a už dělá i naprosto brutální propagandistické přehmaty. Jako třeba obviňování obyvatelstva – voličů – z vlastních chyb,” vysvětlil Martin Jaroš svůj pohled. Právě na tom, že je schopen správně a efektivně řídit zemi, přitom Andrej Babiš postavil svou kariéru. Pravdou ale je, že v koronavirové krizi se mu nedaří takřka nic.

Češi ztratili pocit bezpečí

Martin Jaroš je ale přeci jen překvapen, jak moc nekompetentním se premiér ukázal. Dokázal totiž Čechy zbavit pocitu, že žijí v bezpečné zemi. Právě to se přitom stalo svým způsobem součástí národní identity. “My všichni Češi jsme naučení, že naše země možná není nejbohatší, ale je BEZPEČNÁ. Jsme pokojná země, vyhráváme žebříčky mírumilovnosti, nefuní u nás tajfuny, ze zahradních jezírek v Mnichovicích nelezou hladoví aligátoři, máme robustní zdravotnictví, zkrátka a dobře u nás je klid.” Babiš občany o tuto jistotu připravil a právě jeho voliči to budou prát emotivně.

Podle Jaroše bude odchod Andreje Babiše do opozice, ale spíše rovnou z celé politiky umocněn tím, že v příštích volbách propadnou jeho současní partneři, tedy sociální demokracie a komunisté. Přinejmenším jedna, ale spíše obě tyto strany se zřejmě nedostanou do Poslanecké sněmovny. Ostatní strany už deklarovaly, že s Babišem vládnout nebudou.

Foto: archiv M. Jaroše

Odebírat
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments