Babiš tvrdě zaútočil na Gretu Thunberg. “Všechno, co jí a do čeho se obléká, vymyslela naše generace.”

Pokud někdo čekal, že Andrej Babiš bude před blížícími se říjnovými volbami působit smířlivě a pozitivně, jako se o to snažil před čtyřmi lety, byl by na omylu. Jeho nová kniha Sdílejte, než to zakážou je totiž plná cílených invektiv na adresu těch, kdo odporují jeho vidění světa, případně vidění světa voličů, na které cílí. Zatímco tak před minulými volbami Babiš koketoval s ekologií a sdílenou ekonomikou, teď je to všechno pryč.

Plno mladých se zhlédlo ve slavné Gretě. V Gretě Thunbergové, tehdy ještě šestnáctileté Švédce, která se proslavila ječením na světové státníky,” nebere si servítky Andrej Babiš. “Obviňuje starší generaci, že jí zničila budoucnost, přitom všechno, co sama jí, do čeho se obléká, čím cestuje a přes co komunikuje s kamarády, vymyslela, vypěstovala a vyrobila právě ta generace, na kterou si zvykla nadávat.

Metody Grety Thundbergové jsou sice kontroverzní, na druhou stranu se tato dívka snaží bojovat především za to, aby skončilo poškozování planety současnou generací a ta budoucí nemusela žít na zdevastované hroudě.

Andrej Babiš to podle svých slov cítí jako obrovskou nespravedlnost. Tvrdí, že jeho vláda dělá pro zemědělce a boj s klimatickou změnou hodně. Otázkou je, zda projekty, které obšírně zmiňuje, skutečně stačí k boji se změnou klimatu.

Babiš se totiž chvástá především tím, že jeho vláda rozjela projekt Dešťovka pro všechny, které sužuje sucho. “V něm jsme půl miliardou podpořili už 127 projektů obcí a měst,” píše nadšeně premiér. Dále se potom ohání tím, že do roku 2025 slíbil vysázet deset milionů stromů. Ty jsou podle premiéra nejlepší klimatizací.

Bohužel už se však nezmiňuje o tom, že jeho vláda absolutně nezvládla boj s kůrovcem, kterého nechala zajít příliš daleko. Státy Lesy ČR tak musely nechat pokácet miliony stromů, k čemuž si mimochodem najímaly především společnosti z Babišova holdingu Agrofert.

Foto: Shutterstock, zdroj: Kniha Sdílejte, než to zakážou

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments