Bermudský trojúhelník vydal vrak lodi. Její konec byl tragický

Záhadná oblast nacházející se mezi Bermudami, Miami a Portorikem je obestřena mnoha nevyjasněnými aktivitami. Mezi nejvíce mysteriózní patří ztracené lodě, letadla a plno osob. V lepším případě se objevily pouze prázdná plavidla, nicméně spíše se jednalo o zcela ztracená letadla a lodě.

Co přesně se mohlo stát? Ustoupení hladiny a její opětovné uzavření? Absolutně nedoložitelné záhady byly předmětem zájmu a mnoha výzkumů, nicméně žádná teorie nebyla prokázána.

Plavidlo SS Cotopaxi

Tato nákladní loď patřila mezi jedny z těch, o kterých se tvrdilo, že se po ní v této oblasti taktéž slehla zem. Bylo tomu v roce 1925. Vydala se z Charlestonu ležícího v Jižní Karolině a měla namířeno směr Havana. Jejím nákladem bylo uhlí, které doprovázela 32členná posádka. Nicméně na Kubu nikdy nedorazila. Jelikož se její cesta ubírala právě o onu kritickou oblast, jediným vysvětlením bylo zmizení právě za pomyslnými hranicemi bermudského trojúhelníku.

Vrak objeven již dříve

Vrak této lodi, mezi dalšími, třebaže o tom nevěděl, již před několika lety při potápění objevil biolog Michael Barnette, a to necelých 100 km od floridského města St. Augustine. Vrak se snažil identifikovat, ale řadu let se to nedařilo. Povědomí o Cotopaxi měl – a po chvilce si byl jistý, že je to ona, nicméně není jednoduché to v praxi podložit.

Uplynulo dlouhých 95 let od potopení a jméno vraku bylo možné skutečně doložit. Barnettovi se to podařilo díky dokumentům, záznamům a jeho informacím nastudovaným o Cotopaxi. Vypracoval detailní plány, aby když se další tým k vraku potopí, mohl s jistotou vrak identifikovat. A to se skutečně stalo. Plány se s vrakem naprosto shodovaly.

Foto: Shutterstock

Co vedlo k potopení

Dle Barnetta nemůže být vina hozena na jednu událost. Bohužel k nehodě přispělo událostí více. Špatné počasí, špatné péče, nedobrý stav lodi, nevhodné zacházení a nedostatečné vybavení při změně podmínek na moři. Posádka naneštěstí musela prožít tragický konec. Zasáhla ji bouře, na kterou nebyla připravena a vybavena, a celá loď i se všemi členy šla ke dnu.

Alespoň jedna z legend a záhad bermudského trojúhelníku byla objasněna, přestože ne s dobrým koncem.

Foto: Shutterstock, zdroj: npr, CNN

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments