18. 5. 2024

9 příspěvků u článku “Beru 160 tisíc měsíčně, daně neplatím a stát mi ještě dává příspěvky na bydlení. Kdo z vás to má?

 1. Celkem zásadní chybu máte ve výši toho odvodu…. Při maximu 2mil. za rok je běžný měsíční odvod více jak 16tis. měsíčně. A i u nižší kategorie je minimální odvod přes 8tis. každý měsíc. Tak nešiřte takové bludy. Navíc lidi v paušálním režimu nemají nárok na žádné další zvýhodnění a ani na ty socdávky. Příjem musí prokazovat účetnictví nebo výpisem z účtu, to co píšete o 19tis. je nesmysl. Jen šíříte neověřené bludy a vyvoláváte závist/nenávist.

 2. Budeme zbroji,zbrojit a zbrojit. Na mnoho věci many nebudou ale na zbraně dáme cokoli. Už se to ukazuje,když někdy prachy stále daváš někde musíš ubírat.Tahle vláda sklídí ovoce v roce 2025 ne-li dříve.

  1. Ve vší úctě k Vám. Tomu přece nemůžete věřit. Přát si to – to ano. To pochopím. Ale…
   Nechci Vám brát iluze (možná máte i pravdu), ale já se více obávám, že se dobře pojistí k znovuzvolení. Už všichni víme, že to jde. Jsou to,, šikulové”. 😉

 3. nevím jak to ten člověk dělá, ale nemyslím si že pochopil paušální daň. při vyfakturovaných 160k měsíčně jsme na 1.92MM ročně, tzn člověk bude spadat do třetího pásma a platit měsíčně 26000kč, součástí kterých je 9320kč daň z příjmu.

  zdroj: ministerstvo financí https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2023/k-pausalni-dani-se-nove-prihlasite-i-s-p-49902

  ano nebude podávat daňové přiznání. nevím jak je to s příspěvkem

 4. Reálně 160000 je hodně mimo mísu. I kdybych dělal soboty , neděle zak to vychází na 5250 na den. Na pracovní dny pak přes 8000 na den.To většina OSVČ opravdu nemá. Už jen sehnat zakázku/y aby vyplnila všechny pracovní dny v roce je souzeno jen málokomu na tož dny všechny.Tak že kdyz k tomu připočítám prostoje mezi zakázkáma ,jako je čekání na další, nebo nějaká padla a shání se jiná atd. I to že než stát delší dobu raději vezmu něco za málo, protože lepší nežli nic. Kolik by mi měl vynášet na den můj top kšeft v roce , trvající čtyři měsíce? Jste blb , když dokážete to to napsat. Jak by to asi vypadalo v realu OSVČ: zamestnanec s takovým finančním rozdílem? Jenom děláte větší zle mezi lidmi. Jste ……..

  1. Neberte OSVČ ako remeslo. Murár, maliar…. je aj iná praca na OSVČ kde sa vyrobí dosť peňazí a nemusím makať 30 dni v mesiaci. Reálne odpracujem 15 dni z toho polovicu z domu. A neni to IT. Pracujem rukami a hlavou. 2500 az 3500 na hodinu… väčšinu času strávim v aute.

 5. Dovolil bych si poznamenat, že je to hodně nepřesné. Paušální daň obsahuje zdravotní pojištění, sociální pojištění a daň . Odvody jsou o cca 7% vyšší než minimální odvody. Čímž samozřejmě neschvaluji příspěvky na bydlení pro tuto část OSVČ. Ale pochybuji, že by živnostník vydělávající nejvyšší možnou částku (160k měsíčně) obtěžoval získat max. 500 Kč měsíčně.

 6. Máte v tom trochu zmatek. Není to příjem 166000, ale obrat. Vždycky máte nějaké náklady. Proto se z této částky počítá zdanitelný základ. Můžete se vrátit do školy…

 7. Něco se o tom přečtěte! Tohle jsou akorát lži, který dělají mezi lidmi zle. Paušální daň u příjmu do dvou milionů ročně je 26000kč měsíčně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *