Bill Gates prozradil, jak zachránit naši planetu. Je třeba udělat jeden krok

Jeden z nejbohatších lidí světa Bill Gates má plán, jak zachránit planetu Zemi od její devastace. Představil ho ve své knize Jak se vyhnout klimatickým katastrofám. Rozebírá tu rozsáhlý, praktický a prý zrealizovatelný plán, díky kterému bude svět schopen zavčasu dosáhnout nulových emisí skleníkových plynů a přestane tak planetu ničit, což předejde katastrofě.

Bill Gates také v rozhovoru pro časopis MIT Technology Review prozradil, že vkládá velké naděje do snížení emisí z polnohospodářství, byť to bude znamenat určité oběti. “Pokud jde o hospodářská zvířata, je to velmi těžké. Bojím se, že syntetické proteinové alternativy, jako jsou rostlinné hamburgery, budeme potřebovat alespoň jako náhradu hovězího masa,” uvedl spoluzakladatel Microsoftu.

Laboratorně vyrobené maso je jednou z částí řešení problému a bude se týkat především bohatých zemí, kde už je výtěžnost na maximu a spotřeba stále stoupá. Naopak v chudších zemích může být přístup odlišný. “V případě Afriky a dalších rozvojových zemích bude třeba dramaticky zvýšit výnos hovězího masa na emise. Ty jsou v případě hovězího masa v USA dramaticky nižší než emise na kilogram v Africe,” uvedl Bill Gates.

Pro bohaté státy má však miliardář jasný plán. “Domnívám se, že všechny bohaté státy by měly přejít stoprocentně na syntetické hovězí maso. Na chuťový rozdíl si zvyknete a má se za to, že časem se zdokonalí i jeho chuť,” uvedl Bill Gates. Svá slova opírá o výzkumy, které deklarují, že aby bylo možné dostatečným způsobem snížit emise skleníkových plynů a zpomalit změnu klimatu, bude třeba z velké části přejít na rostlinnou stravu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments