Blatného náměstek před pár dny urazil Němce, teď je chce požádat o pomoc. České nemocnice už to nezvládnou

Život je plný paradoxů, obzvlášť v současné české vládě, která si neví rady s koronavirovou pandemií a kupí jeden přešlap za druhým. Odborníci už před několika týdny varovali, že se na nás žene obrovský problém. Už tehdy příhraniční nemocnice žádaly, aby mohly využít nabídnutou pomoc od německých kolegů. Ministr zdravotnictví Jan Blatný tehdy dojel na místo, porozhlédl se po nemocnici, situace mu zřejmě nepřišla tak dramatická, a tak na místě rozhodl, že se Německo o pomoc žádat nebude.

Aby toho nebylo málo, o pár hodin později v České televizi vystoupil Blatného náměstek Vladimír Černý, který prohlásil, že v nemocnici v Chebu leží řada německých pacientů, kteří by měli být léčeni v sousední zemi. Toho si všimla německá média, obzvlášť když to byla i podle zástupců nemocnice lež.

O dva týdny později je situace úplně jiná. Tedy, ona je přesně taková, jak experti varovali. Jenže z pohledu nemocnic už je skutečně neúnosná. “Pan ministr má ode mě žádost, aby česká vláda formálně o tu pomoc požádala, jelikož je to nezbytná podmínka německé strany, aby začaly faktické převozy těchto pacientů,” uvedl na tiskové konferenci náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Z té věty je patrné, jak moc proti srsti je ministerstvu “formálně žádat o pomoc”.

Opět ale dochází ke zvláštním zmatkům v komunikaci. Podle Černého Německo nabízí aktuálně pouhých devět lůžek. Němečtí představitelé však v médiích informovali o tom, že žádný limit na počet pacientů stanoven není. Vladimír Černý si to podle svých slov nedokáže vysvětlit. Je ale pravděpodobné, že s německou stranou opět komunikuje zvláštním způsobem.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný před pár dny uvedl, že Česko bude potřebovat tisíce lůžek, nikoliv jen desítky či stovky, které nabízí Německo. Je zajímavé, že ještě před dvěma týdny tvrdil, že se vše zvládne v rámci České republiky.

Foto: Úřad vlády ČR