Blatného úředník nejprve sám povolil VIP diváky na Slavii. Pak šel prý Prymulu a spol. “zkontrolovat”, vysvětlil svou účast

Roman Prymula nebyl na včerejším utkání Slavie proti Leicesteru sám. Spolu s ním ve VIP lóži seděli další prominenti z nejrůznějších táborů, mezi nimiž nechyběl europoslanec ODS Alexandr Vondra, šéf České televize Petr Dvořák nebo hradní kancléř Vratislav Mynář. A seděl tu také jistý Jan Marounek.

Toho sice zná jen málokdo, ale byl to přitom právě tento šéf odboru veřejného zdraví na ministerstvu zdravotnictví, kdo celou akci schválil. V současné době se totiž musí fotbalová utkání odehrávat bez diváků. Jenže VIP diváci, to je přeci jiná. Slavia na ministerstvu zdravotnictví tedy zažádala, zda by přeci jen lukrativní mač s anglickým soupeřem nemohlo sledovat pár desítek prominentů, pro které by to bylo v době nepříjemného covidového vypětí příjemné zpestření. Za dodržení maximálních hygienických opatření, rozumí se samo sebou. A Marounek tedy výjimku udělil.

Jak se pak ukázalo, Jan Marounek udělil zjevně výjimku i sám pro sebe, protože fotografové na tribuně zachytili vedle prominentů i jeho. Pro to má přitom ředitel odboru originální vysvětlení. Prý šel dodržování stanovených podmínek na stadion sám kontrolovat. “Jako ředitel odboru ochrany veřejného zdraví jsem zodpovědný za nastavení závazných hygienicko-protiepidemických podmínek pro konání významných sportovních akcí,” uvedl Marounek pro deník Blesk.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný však pro tuto aktivitu svého podřízeného velké pochopení nemá. Podle něj neměl Marounek na fotbale co dělat. Jako člověk na zodpovědné pozici v resortu zdravotnictví nemůže chodit na fotbalová utkání, když se po národu chce, aby zůstával doma. “I z tohoto důvodu jsem dal podnět i státnímu tajemníkovi, jehož podřízeným ve služebním poměru je pan ředitel Marounek, aby toto spolu s hlavní hygieničkou, v jejímž odboru pan ředitel Marounek působí, řešili,” uvedl ministr Blatný.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments