Blatný připustil, že chce skončit po volbách. Bude to ale dříve, jeho nástupci už založili Twitter

Ministr zdravotnictví Jan Blatný včera připustil, že nejpozději po volbách se s působením v politice rozloučí. Nemá zájem v ní pokračovat, například tak, že by kandidoval za hnutí ANO, které ho do vlády nominovalo. Řekl to v televizi CNN Prima News.

Podle zdrojů blízkých vládě však Blatný ani žádnou takovou nabídku nedostal. Premiér Andrej Babiš se ho naopak už několik měsíců snaží zbavit, ale stále nesehnal adekvátní náhradu. Naposledy ho odmítl epidemiolog Petr Smejkal, který veřejně prohlásil, že nabídku na ministra dostal.

Premiér ale už zřejmě náhradu za nešťastného Blatného, který kupí chybu za chybou a pod jehož vedením postupuje resort extrémně pomalu, našel. Několik zdrojů potvrdilo, že je jen otázkou času, než Blatného odvolá a do funkce jmenuje současného ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petra Arenbergera. Na tomto jménu se premiér měl shodnout i s prezidentem. Babiš po jejich jednání uvedl, že v březnu už nikoho neodvolá, ale že v dubnu zřejmě změny ve vládě přijdou. Ohroženo je také křeslo ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který dlouhodobě vadí zejména Zemanovi a komunistům, kteří vládu tiše podporují.

Petr Arenberger sice nepotvrdil, že by nabídku od premiéra dostal, ale nechal se slyšet, že pokud by přišla, je připraven pomoci. Babiš už si na odvolání Blatného připravuje půdu: poslal mu několik vytýkacích dopisů, ve kterých ho tvrdě obvinil ze selhání. Podle zákulisních zdrojů navíc Blatný skončí s ostudou, protože se na něj premiér chystá hodit nezdary, které Českou republiku dovedly do nelichotivé epidemiologické situace.

Vedlejším projevem změny na postu ministra zdravotnictví je také to, že dosud na sociálních sítích neaktivnímu Arenbergerovi byl založen účet na Twitteru, kde začal sdílet příspěvky. Podobné to bylo při jmenování Romana Prymuly a Jana Blatného ministry. Také oni si založili Twitter s příchodem do funkce a začali ho využívat ve spolupráci s Babišovými marketéry. Nutno dodat, že Prymula o poznání zdatněji než Blatný.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments