Chybělo málo a Petr Kellner přežil, prozradil vyšetřovatel. Fotografie zachytila havarovaný vrtulník

Vyšetřování sobotní havárie vrtulníku na aljašském ledovci Knik, při které zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner, je v plném proudu. Věc spadá do gesce aljašské pobočky Národní rady pro bezpečnost dopravy Spojených států (NTSB). Její vyšetřovatel už informoval o tom, že příčinou havárie byl náraz do jedné ze skal ledovce. Bylo to přitom těsné: stačily přibližně tři metry a vrtulník by přeletěl.

Vyšetřovatelé doufají, že na palubě Eurocopteru AS350 B3 bylo nahrávací zařízení, které by jim vyšetřování nehody usnadnilo.

Vyšetřovatel Tom Chapman informoval o tom, že vrtulník nevystoupal do dostatečné výšky a zastavila ho skála. Do ní měl narazit přibližně v 18:35 místního času, tedy v neděli 4:35 středoevropského času. Do překonání hřebene scházelo 10 až 15 stop, tedy 3 až 4,5 metru. Z nadmořské výšky 5500 stop (1676 metru) se potom havarovaný stroj svezl až do výšky 800 stop (244 metru).

Foto havarovaného vrtulníku, ve kterém zemřel Petr Kellner.

Jde o oblast, která je velmi drsná, a to jak z hlediska terénu, tak povětrnostních podmínek,” uvedl vyšetřovatel Chapman dle serveru Bloomberg. Není však jasné, co přesně nehodu způsobilo. Podle členů NTSB, kteří na místo dorazilo hledat trosky, bylo počasí poměrně jasné. Mohlo se ale rychle měnit a není známo, s čím se musel potýkat pilot.

Čtěte také: Kde trávil Petr Kellner své poslední chvíle. Luxusní resort, ve kterém noc stojí 50 tisíc na osobu a zahrnuje i osudný heliskiing

Vyšetřování může napomoci také jediný přeživší člen pětičlenné posádky vrtulníku, kterým je český snowboardista a fotograf David Horváth. Ten v současné chvíli leží v kritickém, ale stabilizovaném stavu v nemocnici v Anchorage. Čtěte dále: Co nevíte o Petru Kellnerovi. Utajená rakovina či role ve filmu

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments