Blatný prozradil, kdo dostane očkování jako první. Začne se ještě letos

Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnictví Janem Blatný navštívili tři nemocnice v Praze a s jejími představiteli probírali plán očkování proti nemoci Covid-19 a připravenost jednotlivých institucí, která podle dostupných informací stále není valná. Blatný potom prozradil, že první vakcíny se budou aplikovat v Motole, a to ještě letos.

První dávku vakcíny, zhruba 10 tisíc dávek, budeme cílit zejména na zdravotníky,” řekl ministr Jan Blatný. Tato první dávka, která do České republiky dorazí ještě letos, bude spíše symbolická. Pro společnost může být vědomí, že alespoň nějaké dávky už jsou v zemi, velmi povzbuzující. Prakticky půjde především o vyzkoušení a nastavení dodavatelského řetězce.

Plán očkování stále vázne

Je velmi pravděpodobné, že se sem první dávka dostane o vánočních svátcích. První lidé by tak měli být očkováni mezi Vánocemi. Měli by to být zdravotníci v nemocnicích,” vysvětlil ministr zdravotnictví. “Ministerstvo zdravotnictví má jasný příkaz. Vakcína přijede do skladu, rozdělí se do všech krajů, budou tam už čekat auta jednotlivých krajů, rozvezou to a začne se konečně očkovat,” dodal k tomu premiér, který není příliš spokojený s tím, jak je plán očkování zatím připravován a jak špatně je vedena komunikační kampaň za jeho bezpečnost. Babiš také už oznámil, že chce mít vlastního zmocněnce pro očkování. Stát by se jím měl epidemiolog Roman Prymula.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný bez bližších podrobností oznámil, že by v České republice mělo být přibližně 200 očkovacích center a očkovat by mělo také 5000 praktických lékařů. Problém je v tom, že jde stále jen o obecná čísla. Podle kritiků nejsou jednotlivá místa stále stanovena.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments