Bohumínský žhář se mstil manželce za to, že od něj odešla. Ta jediná požár přežila

V sobotu odpoledne se v v bytě v 11. patře jednoho z bohumínských paneláků odehrávala vcelku běžná narozeninová oslava. Lenka V. chtěla spolu s rodinou a přáteli oslavit své 30. narozeniny. Pozvala přibližně 15 lidí. Zdeněk K. mezi nimi nebyl. Přesto ale v podvečer dorazil. Když mu otevřeli, okamžitě začal kolem sebe stříkat hořlavinu. Než někomu vůbec došlo, co to provádí, škrtl sirkou, zabouchl za sebou dveře, které navíc také podpálil. Byt se za pár minut proměnil v dokonalé ohnivé peklo. Zdeněk K. přitom v klidu odešel po schodišti dolů a požár z pozice diváka sledoval. Pomoc nezavolal. Výsledkem jeho činu je 11 mrtvých a 10 zraněných osob. Nejhorší požár v dějinách samostatné České republiky.

Rodinu ohrožoval už před měsícem na koupališti

Záhy po tragédii se začaly rýsovat obrysy hrozivého motivu Zdeňka K., který byl podle státního zástupce, jenž proti němu vznesl obvinění a návrh na vzetí do vazby, dříve už čtyřikrát trestán. Naposledy před měsícem, kdy svou rodinu, kterou nyní upálil, ohrožoval pistolí u Kališova jezera, kousek za Bohumínem. Události přitom tehdy přihlížely desítky lidí a příbuzní obětí se domnívají, že se tragédii dalo zabránit, kdyby se tehdy provedla účinná opatření.

Před patnácti lety mu zemřel první syn, kterého srazil vlak. Zbláznil se, začal pít a byl několikrát trestaný, měl incidenty v restauracích a docházel k psychiatrovi,“ popsala Zdeňka K pro idnes.cz matka dívky, která si měla vzít za pár měsíců syna pravděpodobného pachatele a která uhořela. Právě ona slavila narozeniny.

Manželka, které se mstil, leží v nemocnici

Právě po tomto incidentu od něj odešla jeho manželka, která se s ním už necítila v bezpečí. Rozhodla se, že bude bydlet spolu se svým synem a jeho nastávající manželkou, kteří spolu vychovávali syna, Zdeňkova vnuka. Nikdo z mladé rodiny nepřežil. Původně se přitom mělo za to, že nepřežila ani pachatelova manželka. Podle nejnovějších zjištění je ale na živu a spolu s dalšími zraněnými leží ve Fakultní nemocnici v Ostravě. “Všichni hospitalizovaní jsou ve věku nad 30 let, dva leží na jednotce intenzivní péče ve vážném stavu a dva jsou mimo ohrožení života,” uvedla mluvčí nemocnice Iva Piskalová.

Z celé rodiny tak přežil pouze pachatel a jeho manželka. Zdeněk K. bude s největší pravděpodobností obviněn z vraždy a obecného ohrožení. V tomto případě je trestní sazba až 20 let. Vzhledem k okolnostem činu je ale ve hře také výjimečný trest, tedy 25 let nebo doživotí ve vězení.

Foto: Freepik / ilustrativní foto

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments