19. 6. 2024

9 příspěvků u článku “Brutální snížení důchodů pro Čechy. Nemluví se o tom, ale je to nutnost. Tohle přijde

 1. Už si nelze nevšimnou, že vládnoucí šmejdi a jejich mediální a další pohůnci si už delší dobu berou na paškál jen důchodce. Dělá to dojem, že vládnoucí establischment si důchodce vybral jako třídního nepřítele číslo jedna, kterého je třeba zničit. Režim se evidentně snaží ostatní vrstvy obyvatelstva poštvat proti důchodcům. Tohle štvaní je typické pro totalitní režimy. Včera se Seznamu objevil dokonce hanebný článek, který důchodce přirovnával k Ukrajincům, že prej důchoci stojí stát čtyři krát více než Ukrajinci. Tohle je vyčítáno lidem kteří tuto zemi postavili a celá desetiletí odváděli daně státu a teď jsou srovnáváni s ukrajinskými korupčníky a mafiány (jen oni měli na úplatky pro odvodové komise a celníky), kteří se tu přišli zašít před mobilizací a užít sociálního systému našeho státu. To už fakt nemá obdoby.

  1. Souhlasím s Vámi. Jen bych doplnil, že je zcestné hledat vinu v konkrétních osobách. Systém. Systém je na vině na jehož hřbetě se ty marionety vezou.
   Pokud chce někdo do hloubky pochopit oč tu běží doporučuji publikaci ,, Ukradený potenciál,, od Claudia Depeyrac.
   Pojednává o dnešní materialistické společnosti, kde je i obsáhlá stať o důchodech. Spadne Vám brada.
   Tohle není záležitost současnosti. Ale letitá.
   Jen si počtěte, jak všichni nalétávají na lep.

 2. V devadesátých letech minulého století Klaus fond rozkradl se svou ODS a teď vláda se bude hojit na duchodcích

 3. Nechápu proč by se mělo sáhnout na důchody když sami berou nekřesťanské peníze a nedokážou používat mozek, proč si nezmrazi svoje platy a peníze by byly všude a na vše.To samé se týká dálnic na co jsou ,bylo tady spousta lesů se zvěří a co je dneska ? Nebo na co staví byty když na ně nikdo mít nebude vše se zdražuje a lidí jsou rádi že mají za co žít. Je to ostuda vlády ne nás lidi

 4. Vždyť to je cílené. Kdyby zastropovali ceny elektřiny u výrobce, brali plyn z RF, nedotovali politické neziskovky, zdanili alespoň částečně cizí firmy, podívali se kolik odchází od našich dceřiných firem ven, nevyhazovali prachy lopatama na východě do černé díry, zeštíhlili státní aparát (opět ho rozšířili), nekupovali F-35A(B)- (snad k tomu nedojde, toby byl úplný konec), a další a další omezení výdajů, tak by jimi něco zbylo. Jenže noty jsou pevně dané. Přemýšlím, pod jakou správu asi připadnem 🙂 ?

 5. Ono vůbec málo mluví, rovnou to změní. A lidi se nestačí divit tomu co se děje. Tahle vláda je to nejhorší co jsme měli, zkorunpovana a neschopná. Samé trafiky pro své kámoše a poradce no prostě děs a hrůza.

 6. Dobrý den. Také mne překvapuje co si dnešní mladí dovolují vůči starším, čili svým rodičům. Takhle jsme je nevychovali mi rodiče ale dnešní systém a škola. Do škol vstoupili různí odborníci na manipulaci dětí a učí je sobectví a jedinému správnému názoru. Samozřejmě citlivá dětská duše podlehne protože jiný názor je vykládán jako hloupý a nehodný vzdělaných lidí a oni jsou přeci ti vzdělání a chytří. A žádné děcko nechce být označeno že je hloupé aby bylo vismíváno spolužáky. Ale zdroje energií vybudovali právě ti dnešní důchodci. A co jste vybudovali, že chcete ukazovat na důchodce? Až přestanou vyrábět elektrárny které jsme postavili, čím budete dobíjet to množství elektroaut? Budete baterky dobíjet kladivem? Ještě za 30 let jste nedostavil jedinou elektrárnu, přehradu ani nový zdroj pitné vody. Žijete z toho co důchodci vybudovali. A tak Vás žádám aby jste se o důchodcích vyjadřovali s úctou a pokorou. Až něco vybudujete tak poznáte co pro Vás předci udělali a Vy jste tím opovrhovali a nevážili si toho. Víte mluvit umí kde kdo aby se zalíbil lidem. Ale řečí se lidí nenaji. Přeji Vám včasné procitnutí z tohoto stavu. Děkuji za odpověď.

 7. Taky mě to vysloveně se.e.Pořád důchodci.Škoda že to nejde, protože by mě zajímalo co by se dělo potom.Co si vzít vše co jsme my nenažraný mizerové důchodci vybudovali (movité na kolečka ostatní do kufru a batohů) a odstěhovat se jinam.Copak by tu zbylo?A kampak by ti namachrovaný mladý šli? Že by jako kdysi začínali v jeskyních?
  A co nechápu že jim nevadí že tu žijí i tací co v životě na práci nešáhli!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *