Bydlení ve stylu Jamese Bonda. Herec Sean Connery prodává svou luxusní vilu

Dlouho předtím, než koronavirová pandemie udělala z home officu standard, tento koncept využil herec Sean Connery. Svůj poslední snímek v roli slavného agenta Jamese Bonda – Nikdy neříkej nikdy (1983) totiž natáčel částečně ve svém vlastním domě. Connery tehdy žil i v soukromí jako Agent 007, kterého nenapodobitelně ztělesnil a propůjčil mu gloriolu, jež trvá dosud. Přinejmenším to dokládají snímky jeho luxusního sídla “Le Roc Fleuri”, které byly teď zveřejněny.

Sean Connery ale v srpnu oslaví už své 90. narozeniny a dnes už pravděpodobně pro vilu na pobřeží jižní Francie nemá využití. O její prodej se tak stará makléřská firma, přičemž cena se údajně pohybuje kolem 30 milionů eur, tedy přibližně 800 milionů korun. Herec toto panství koupil v roce 1970, když si za ženu vzal Francouzku Micheline Roquebrune.

Dobrá čtvrť

Za nemalou částku si nový majitel bude moct dopřávat skutečného luxusu. Extravagantní vila nabízí 1000 metrů čtverečních obytné plochy a navíc 5000 metrů čtverečních okrasných zahrad. K nezaplacení je potom výhled na Azurové pobřeží (Côte d’Azur). Najdete tu několik bazénů a velkých salonů s přiléhajícími terasami.

Prominentní oblast Cap de Nice se vyznačuje tím, že si zde svých prostředků užívalo mnoho slavných osobností, mezi nimi také Coco Chanel, Pablo Picasso nebo Grace Kelly.

V posledních letech je kolem Seana Conneryho ticho. Svůj poslední film tento držitel Oscara natočil už v roce 2003. Do bulvárních titulků se v poslední době dostala jeho žena. Micheline Roquebrune se údajně účastnila podvodů s daněmi a nemovitostmi. Tehdy šlo o vilu, kterou vydražila v jižním Španělsku. Následně byla zbourána a pozemek nově zastavěn. Vzniklo zde více než 70 luxusních apartmánů, k čemuž však žena neměla povolení.

Foto: Knight Frank