Thajské město postihla invaze agresivních makaků. Baží po sexu a nezdravém jídle

Lidé v thajském městě Lopburi mají strach, píší mezinárodní média. Strach z invaze opic. Toto město s přibližně 750 000 obyvateli severně od Bangkoku totiž doslova vzaly útokem desetitisíce makaků. Podle místních se navíc množí raketovým tempem a stává se z nich nezvladatelný problém. Obrázky a videa ukazují, jak hejna těchto opic probíhají ulicemi nebo se povalují po náměstích.

Policie už nemá jak zasáhnout

Policie přitom boj proti makakům už vzdala. Situace se vymkla kontrole, zní z úředních míst. Všechny pokusy, jak opice z města vyhnat, selhaly. Momentálně už se v jinak mírumilovném Lopburi vytvořily takzvané “no-go” zóny, kam se lidem nedoporučuje chodit. Makakům se například podařilo zabrat jedno z městských kin, které nyní využívají jako svou základnu. Jak informuje deník Sun, jakmile se k tomuto objektu přiblíží někdo z lidí, opice na něj nekompromisně zaútočí.

Lidé ve městě už mají strach byť jen vycházet ze svých domů. Makaci totiž nejsou bázliví a někteří jedinci jsou velmi agresivní a nebojí se střetů. Navíc mají extrémní sexuální apetit a rychle se množí. Úřady už se dokonce pokusily opice kastrovat, ale k zastavení této specifické epidemie to nevedlo.

Makaky zahnal do města koronavirus

Ale proč se vlastně makaci v takových hejnech do města vůbec nastěhovali? Bohužel i to je jeden z důsledků koronakrize. Tyto opice v Thajsku obvykle žijí z turistického ruchu, respektive jeho vedlejších produktů. Turisté je někdy krmí, jindy jim makaci sami věci kradou, případně vybírají odpadky. Jenže během koronavirové pandemie klesl turismus téměř na nulu. Mnozí makaci tak opustili svá stanoviště v okolí města a přemístili se přímo do jeho hranic, kde je přeci jen větší šance sehnat něco k snědku.

A tady je další problém. Lidé se opice pokusili krmit rychlým občerstvením, aby je uklidnili, což se částečně povedlo. Makaci se ale na fast foodu stali závislými a teď ho vyžadují. Je pro něj přitom zdravotně velmi škodlivý. Vede u nich totiž ke ztrátě svalové hmoty a vysokému krevnímu tlaku. Jenže opice se jím doslova přejídají, mnohdy až k smrti.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments