Bývalí parťáci z reprezentace se do sebe pustili. “Karel stojí jinde,” zaútočil Šmicer na Poborského a spojil ho s Peltou

Bývalý reprezentant Vladimír Šmicer se rozhodl stáhnout svou kandidaturu na předsedu fotbalové asociace. Nechce prý tříštit síly, které směřují k reformě fotbalu. Kdo by ale očekával, že nechá volně proběhnout bitvu mezi zbylými dvěma kandidáty, tedy Petrem Fouskem a svým bývalým parťákem z reprezentace Karlem Poborským, mýlil by se.

A Šmicer se překvapivě nepřiklonil ani na stranu fotbalového kamaráda. Naopak se do Poborského nevybíravě pustil. “Cítím, že pokud chceme změnit fotbal, je třeba ponížit osobní ambice a vyjádřit vůli po nezbytné změně společně,” řekl Šmicer ve svém prohlášení a veřejně podpořil na předsedu Petra Fouska. Podle bývalého skvělého fotbalisty by nebylo vhodné tříštit síly proreformního hnutí.

Šmicer má přitom zjevně velký problém s kandidaturou Karla Poborského. Upozadil proto raději vlastní ambice a poskytl větší prostor a podporu Fouskovi, který má podle pozorovatelů volby větší šanci na zvolení.

Karel Poborský stojí jinde. Já chci změny na hlavních pozicích v asociaci, on ne. On šel do voleb podle svého tvrzení sám za sebe, já ne, vždy jsem měl okolo sebe kvalitní tým, což se ukázalo i tím, čeho jsme dosáhli. Já i Petr Fousek jsme zveřejnili, kdo nás na předsednickou funkci nominoval, Karel ne. Je to jeho právo, ale jestli chceme být pro veřejnost transparentní, měli bychom být my hlavním příkladem,” prohlásil Vladimír Šmicer.

Za velký přešlap Karla Poborského označil také jeho pondělní schůzku s českými delegáty, které se účastnili také staré známé tváře pánů Pelty, Malíka a Šádka. Podle Šmicera už tam chybělo jediné jméno, a to Romana Berbra.

Objevují se také hlasy, že Karel Poborský nechce fotbal ve skutečnosti očistit, ale je skrytým kandidátem právě starých struktur, které ve zvolení jeho osoby do čela fotbalu chtějí zajistit kontinuitu zažitým pořádkům.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments