Syn muže, který zahynul ve Vrběticích, si nebral servítky. Prezident je velezrádce, schytala to i Benešová

Synem jedné ze dvou obětí výbuchu muničních skladů ve Vrběticích je shodou okolností právník. Poté, co vyšlo najevo, že za smrtí jeho otce mohou pravděpodobně ruští tajní agenti působící na českém území, vystoupil Ondřej Havránek veřejně. To ale ještě nevěděl, co ho čeká. Namísto toho, aby česká strana jednohlasně teroristický útok Rusů odsoudila, proměnila se celá záležitost v obvyklou českou bramboračku.

Pokud pomineme nedůstojnou cestu ministra vnitra Jana Hamáčka do Moskvy, která se nakonec naštěstí neuskutečnila, je tu několik vysoce postavených činitelů, kteří účast ruských agentů zpochybňují. Tím nejvyšším je prezident Miloš Zeman, podle kterého existují dvě vyšetřovací verze události. Zeman dokonce prohlásil, že je stále možná varianta neopatrného zacházení s výbušninami ze strany dvou zaměstnanců, kteří na místě zemřeli. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová potom hovořila dokonce o několika verzích. Následně ale přiznala, že její informace jsou sedm let staré. Případ od té doby pochopitelně urazil pořádný kus cesty.

Ondřej Havránek nevěří vlastním uším, když toto od představitelů státu slyší. Také proto se zúčastnil včerejší demonstrace Milionu chvilek pro demokracii, kde znovu veřejně promluvil. “Paní ministryni bych chtěl vyzvat, aby přestala šířit nepravdy a spekulace a zanechala napadání soudu,” uvedl Havránek, podle kterého z příslušných míst jednoznačně zaznívá, že existuje pouze jediná verze událostí. Podle něj by se Benešová měla zamyslet nad setrváním ve funkci. Ostatně, právě za její odstoupení se na Václavském náměstí demonstrovalo.

Ještě příkřejší odsudek si ale od syna vrbětické oběti vysloužil prezident Miloš Zeman. “Soudím, že by prezident Miloš Zeman měl být žalován pro velezradu,” uvedl, načež přítomný dav okamžitě začal tato slova skandovat.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments