Arenberger už dostal od Babiše dopis s ultimátem. Měl si uvědomit, že ho vylustrují až po předky, řekl premiér

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger už se několik týdnů potýká s majetkovými nesrovnalostmi a podivnými vztahy, které měl jako soukromá osoba s nemocnicí, které šéfoval. Nezdá se přitom, že by se vláda s premiérem Babišem pokoušela zamést tyto kauzy pod koberec.

Premiér už oznámil, že ministr zdravotnictví bude muset vše vysvětlit a vyřešit. “Je to nepříjemná záležitost, hrubě se mi to nelíbí a jsem kvůli tomu naštvaný. Ministrovi jsem proto napsal dopis, ve kterém jsem mu dal termín, aby mi vše vysvětlil,” řekl Babiš pro server idnes.cz. “Zejména veškerá daňová a majetková přiznání, a to i za dobu, kdy byl ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Chci také vidět smlouvy, s nimiž je on i nemocnice spojován. Chci také vysvětlit, za jakých okolností byly mezi ním a nemocnicí nebo podřízenými organizacemi smluvní vztahy uzavírány. A ano, pan ministr by tak měl učinit do pátku.” Je třeba dodat, že zasílání vytýkacích dopisů předcházela už konci Jana Blatného ve funkci.

Premiér podle svých slov nechápe, jak mohl Arenberger nastoupit do tak exponované funkce, když se za ním vleče takových problémů. Měl si včas uvědomit, že novináři ho “vylustrují až po předky”.

Arenberger dosud problémy s majetkovým přiznáním sváděl na své daňové poradce a technické problémy. Na to má Babiš jednoduché řešení: svým poradcům by měl dát výpověď. Zda ji dostane od premiéra i sám ministr, to zatím není jasné. Bude záležet na tom, zda dokáže vysvětlit otazníky, které se kolem něj vyrojily.

Andrej Babiš se včera neplánovaně setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Média už spekulují o tom, že oba státníci na schůzce řešili právě Arenbergerův konec ve funkci a předjednávali jméno možného nástupce.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments