Babiš odmítl koalici s Piráty. Chtějí rozvrátit naši společnost a kulturu, řekl premiér

Premiér Andrej Babiš nepočítá s tím, že by jeho hnutí po volbách mohlo vytvořit koalici s blokem Pirátů a Starostů. Podle průzkumů jsou hnutí ANO a Piráti/STAN dlouhodobě nejsilnějšími uskupeními. Dá se tedy očekávat, že po říjnových volbách jedno z nich bude sestavovat vládu.

Babiš však nepřipouští možnost, že by s Piráty vstoupil do koalice a dokázal s nimi vládnout. “Piráti podporují věci, které rozvrátí naši společnost a naši kulturu. Jsem rád, že momentálně řídí Prahu, protože lidé alespoň vidí, že za tři roky nepostavili jedinou silnici, nejsou schopni investovat, přitom jim na účtě leží desítky miliard,” uvedl premiér pro server idnes.cz. “Piráti prostě dělají z Pražanů pokusné králíky. Přesně takhle se ale budou chovat, když se dostanou do vlády.

Premiér nemá valné mínění ani o Starostech a nezávislých. Těm podle něj jde pouze o to, aby pro své politiky dostali funkce a pro starosty získali peníze. “Já ale chci, aby Česká republika zůstala Českou republikou. Nechci tady nějaký fanatický a multikulturní Pirátostán,” uvedl emotivně Babiš.

Podle Babiše jsou Piráti novodobou Stranou zelených. V Evropském parlamentu prosazují podobné nápady. “Buď bezmyšlenkovitě a s otevřenou náručí přijímají migranty, nebo navrhují taková zelená opatření, která zlikvidují náš průmysl,” říká premiér.

Ten také upozorňuje na skutečnost, že se znovu vrací problém migrace. Jižní hranice Evropské unie začínají být znovu propustné a jen do Španělska se v minulých dnech dostalo osm tisíc migrantů.

Je však také pravdou, že migrace je oblíbeným předvolebním tématem a je možné, že ho některé strany budou zneužívat ve svůj prospěch. Pirátská strana má v tomto ohledu slabá místa. V současné době se například hodně mluví o tom, že její předseda Ivan Bartoš před deseti lety migraci do Evropy podporoval a zároveň se ukázalo, že hlasoval proti vstupu České republiky do Evropské unie.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments