Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který přivedl Česko na pokraj kolapsu, dostal novou trafiku

Exministr zdravotnictví Adam Vojtěch se do české historie zapsal jako člověk, který nedokázal zemi připravit na druhou vlnu koronavirové epidemie a kvůli jehož nečinnosti zde začaly případy nakažených a následně i hospitalizovaných a obětí přibývat raketovým tempem, dokonce nejrychleji na celém světě. Epidemii se podařilo zkrotit až po dvou měsících a za cenu dlouhého částečného lockdownu.

Adam Vojtěch však odpovědnost za své selhání nikdy nepřijal a poté, co odstoupil z funkce, dokonce obrážel různé zábavné show, případně poskytoval rozhovory lifestylovým magazínům o svém životě.

Andrej Babiš dodržel svůj slib

Po dlouhém otálení Vojtěch nakonec, zřejmě i po tlaku premiéra Babiše, odstoupil. Zůstal řadovým poslancem a jen se čekalo, jakou trafiku nakonec dostane. Mluvilo se o postu ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny, ale nakonec se ukázalo, že i na tuto pozici je bývalý účastník soutěže SuperStar málo zkušený. Z dnešního pohledu je pak naprosto nepochopitelné, jak někdo takový mohl vykonávat úřad ministra zdravotnictví.

Po krajských volbách a sestavení koalic se ale přeci jen nějaké to dobře placené místo našlo. Sotva byla v Ústeckém kraji ustanovena nová koalice pod vedením ANO, dostal Adam Vojtěch místo v představenstvo společnosti Krajská zdravotní, která spravuje pět největších nemocnic v kraji.

Premiér Andrej Babiš tak zjevně plní slib, že svého někdejšího svěřence nenechá na holičkách. Podle zdrojů blízkých vládě Vojtěchovi ve chvíli, kdy ho vyzval, aby funkci položil, skutečně přislíbil zajímavou placenou funkci. Tato sice není příliš prestižní, ale Vojtěch je v ní dokonale uklizen mimo zraky veřejnosti, která mu jeho selhání jen tak nezapomene.

Úroveň nové Vojtěchovy funkce dává jednoznačně na srozuměnou, že v politice se s bývalým ministrem zdravotnictví už nepočítá. V parlamentních volbách příští rok už na kandidátce ANO s největší pravděpodobností figurovat nebude.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments