Bývalý zaměstnanec řekl, proč byl Petr Kellner tak úspěšný. Prozradil i jeho největší slabinu

Přestože má Česká republika už několik dolarových miliardářů, kteří se pravidelně objevují v žebříčku amerického časopisu Forbes, jeden jim až dosud zcela neochvějně vládl. Petr Kellner byl v pozici nejbohatšího Čecha zcela neotřesitelný, nikdo z dalších českých boháčů mu ani nedýchal na záda. A zatímco většina se po většinu své kariéry držela v regionu, Kellner se nebál expandovat do světa. Pravda, bylo to zejména směrem na východ a do zemí ovládaných nevábnými režimy, ale efekt to mělo: peníze se jen hrnuly.

Čtěte také: Kde trávil Petr Kellner své poslední chvíle. Luxusní resort, ve kterém noc stojí 50 tisíc na osobu a zahrnuje i osudný heliskiing

Jako šéfa zažil Petra Kellnera i ekonom Pavel Kohout, který se po letech strávených v PPF stal sám úspěšným podnikatelem. Podle něj se Kellner od mnohdy cholerických českých miliardářů výrazně odlišoval, což bylo dost možná základním kamenem jeho úspěchu.

Vždy měl v hlavě jasnou představu. Ale na druhou stranu akceptoval, když to někdo viděl jinak. Firemní kultura byla taková, že byl povolen jakýkoliv názor. A Kellner se jím zabýval a občas i měnil svůj původní postoj. Nebyl to žádný diktátor, šéf, který dopředu ví, co je dobré, a to si vynucuje. Toho jsem si na něm hodně cenil. Možná proto byl tak dobrý jako podnikatel,” uvedl Pavel Kohout pro server Lidovky.cz

Nejen Kohout, ale i ostatní zaměstnanci vzpomínají na Petra Kellnera velmi hezky. Většina se shodne, že měl výraznou autoritu, aniž by musel zvyšovat hlas. “Byl výrazný šéf. Vždy vystupoval mírně, a když chtěl někomu vynadat, tak mu prostě řekl, že se mu to nelíbí a že by se to mohlo udělat jinak. Klidným hlasem, žádný křik, žádná sprostá slova,” vzpomíná Kohout.

Ekonom zdůrazňuje, že Petr Kellner byl vždy klidný, slušný a organizovaný. Rozhodně nenaplňoval charakteristiky zbohatlíka. Bylo z něj jasně cítit, že ho velmi baví to, co dělá. A nebylo to primárně kvůli penězům, ale pro radost ze hry.

Čtěte také: Chybělo málo a Petr Kellner přežil, prozradil vyšetřovatel. Fotografie zachytila havarovaný vrtulník

Kohout upozornil také na jeho slabou stránku, kterou byl až určitý strach před veřejností. “V době, kdy už byl opravdu hodně bohatý, to znamená třeba od roku 2005, se bál o bezpečnost rodiny. Velký strach měl z únosu dětí. A začal se skrývat a nebylo ho v posledních letech moc vidět,” uvedl Pavel Kohout. Právě kvůli tomu, že se miliardář stranil veřejnosti, začali ho mnozí považovat za jakéhosi neviditelného vládce, který v pozadí tahá za nitky a ovlivňuje politiku celé země. Zároveň kvůli tomu působil na veřejnost arogantně, byť takový podle lidí, kteří ho měli možnost poznat, vůbec nebyl.

Foto: PPF

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments