23. 7. 2024

5 příspěvků u článku “Češi jsou v háji. Najednou dostanou o 50 % nižší důchod, už s tím nehnou

 1. Byl jsem OSVČ, měsíčně jsem vydělal 22 000, účtenkrát jsem platil za zdravotní a sociální pojištění přes 6500 Kč a ještě jsem si musel pronajímat vůz na rozvoz nákupů.
  Takže mi zbylo nějakých 9000 měsíčně čistého a to bylo tak akorát na život.
  Asi se musíte podívat na jiné OSVČ kteří vydělávali statisíce měsíčně !

 2. A o platech politiků se nemluví.Kdo jim navrhl tak amorální platy ?
  A ještě mají vysoké náhrady.
  Dalo by se ušetřit i na jiných věcech. Proč malé Česko má tolik poslanců,stačila by 1/3. Proč má tolik ministerstev a každý ministr v průměru 10 porotcú? Podle mě i senát je zbytečný. Naše vláda podporuje kde koho- Barmu, Afriku, miliardy ve zbranįch jdou na Ukrajinu. Pomáhat se má, ale ne
  Na úkor nás Čechů.
  Politici si přidali loni v lednu. Oni
  ze zákona museli. Alorizace důchodů byla také ze zákona a oni si ho změnili k obrazu svému. Nyní začal věc řešit ÚS. Pokud vláda udělala, a podle mě a mnoho ostatních ano, tak by ji měl ÚS napravit. Ne , že v nálezu řekne, že sice vláda chybu udělala, ale zpětné doplacení důchodů by ještě zvýšilo dluh st.rozpočtu .
  Proč důchodovou reformu nezačali řešit hned po volbách? Před volbami slibovali, že daně se zvyšovat nebudou. Opak je pravdou. Co lze čekat ? Uvidíme, jak dalece půjde ÚS vládě na ruce.

 3. Parchanti byla vždycky svoloč, která chtěla prachy a nechtěla pracovat. Až budou v důchodu, tak ať chcípnou! Nebrat na ní ohled. Svoloč podnikatelskou!

 4. To je v našem státě normalni!Minimálně odvádět do státní kasy a když “mě bude hořet koudel u prdele”tak přejdu v lepším pripade do zamestn.pomeru a již budu čerpat min.duchod,který posvětili naší VYVOLENI poslanci,,kteří stále rikaji,že se musí šetřit!A nebo budou čerpat sociální davky,jako to dělají naší neprizpusobijici občané a ještě se smějí jak jsme ostatní “BLBY”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *