22. 7. 2024

15 příspěvků u článku “Češi mohou získat 13. důchod. Drtivá většina o tom ale neví a přichází o něj. Přitom je to tak snadné

  1. Mýlíte se Důchodců,, kteří mají celoživotní úspory 1 nebo několik miliónů Kč, je v ČR mnoho. Odhaduji jejich počet na 25 až 30 procent.
   Málokdo dnes spoléhá jen na statní důchod a dle možností si spoří sám. Určitáčást disponuje i s příspěvky od svÿch dětí, které jsou nejisté a proměnlivé, nicméně vliv na úhradu životních nákladů mají.

  1. Taakových je více, např ČSOB, CREDITAS, UniCredit Bank a sdalší. Podrobnÿ přehled viz wwq.banky.cz

 1. Znám jich takových hodně, kteří to mají. Ale musí být dva. Ale většina to má na běžném účtu nebo část doma. Tak jako já.🤔

  1. Na BŮ to je na draka, doma-t je nejhorší varianta
   Spíše. Je třeba hledsět na splnění pojistné ochrany vkladu, tzn. max výše vkladu 100tis. EUR t.j asi 2,4 mil. Kč.

 2. Pár jedinců, tedy polistopadových rychlokvašených boháčů, si může tento třináctý důchod zajistit. Naprostá většina starobních důchodců má vážné existenční starosti z titulu nedostatku peněz. Na Slovensku dostávají třináctý důchod všichni starobní důchodci.

  1. Nejsem polistopadový boháč, jsem necelý rok v předčasném důchodu. Výplatu jsem měl v posledních letech kolem 25.000, manželka cca 20 – 22.000. Máme 3 děti, žijí již samostatně, bydlíme v paneláku. Tyto peníze jsme našetřili úplně v pohodě, od roku 1998 jsme měli penzijní připojištění, k tomu nějaké stavebko. Mame malé auto, já Babettu, na dovolenou k moři jsme jezdili v podstatě snad každým rokem. Takže dle mého názoru nemáte ve svém příspěvku pravdu, pouze kydáte nesmysly. Pěkný den přeji!

 3. Vstoupit do rizika s půl milionem a pak o něj přijít, protože se nějaký český lichvář podle známé lichvy nakapsuje, je zločin větší, než v Německu před válkou a za války vznikaly právě kvůli tomuhle pogromy na lichvářské Židy! – Nedivme se, když to možná vznikne i v Čechách.

 4. Já mám termínovaný vklad na 1 rok u CSOB úročený 6%. Skoro milión. To už je i na 14. plat. K moři se za to nepodívám jelikož se všechno zdražuje o více jak 6%. Takže je to k H. Důchodce zatím tedy nejsem. Naštěstí. Až budu budu zajištěný.

  1. Pokud zůstane u moci” fialová vláda ” , tak si myslím, že moc zajištěný nebudete. Při dnešní drahotě všeho, i když máte milion, tak fakticky máte tak 800 000 kč. Nejhorší je, že tato vláda má amorální platy a náhrady, skoro všechno zadarmo, peníze posílají kde komu a na své lidi nemyslí. Sobě si platy ale nesníží, odírají nejen důchodce!!! A s tím by se mělo něco dělat. Nejhorší vláda, kterou pamatuji. A to mohu srovnávat. Je mě 77 roků.

  2. Asi jste chyběl na hodině počtů ve škole…Inflace 15%, úrok 6%, poplatky, daň atd.Tak a máte realně sotva polovinu, tak se proberte A za pár let Vám zbyde tak na pár rohlíků. Banka, poradci i stát Vám děkují za podporu Zkuste investovat, Au, Ag, umění, hodinky, luxusní kabelky, auta. Pak se – jako já – klidně vzdáte výplaty důchodu
   S pozdravem z Cote d’ Azure
   Auric G.

 5. Pokud vím, tak nyní činí úrok na term.účtu na 1 rok 5 procent. (ČSOB). Musí se ale odečíst daň 15 procent. A při nynější drahotě všeho, který důchodce by měl naspořeno půl milionu a nesáhl by na ně? To jsou výjimky

 6. Pan Brychta je asi hodně ostrá tužka v penálu, když na to přišel sám…jen když dostal za článek dobře zaplaceno.

 7. Mám pocit, že autor článku je úplně debilní, protože by měl poradit spíše chudým důchodcům, než 5ti procentům bohatých důchodců, kteří mají v matraci naškudleno hafo peněz na spekulace s nimi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *