Češi opět mohou vyrazit za nákupy do Drážďan i bez testů a karantény

Německo od minulého týdne považuje celou Českou republiku za rizikovou oblast. S výjimkou pendlerů a lidí, kteří zemí pouze projíždějí, tak musí návštěvníci předložit negativní test na koronavirus a následně ještě nastoupit do karantény. To fakticky nikdo nepodstoupí, a tak je Německo pro Čechy víceméně uzavřenou zemí.

Německo je však spolkovou zemí a jednotlivé státy si mohou svou politiku v této oblasti řídit samy. Jako první ze spolku se tak trhá Sasko. Jeho ministryně zdravotnictví Petra Köppig na stanici MDR Sachsen informovala o tom, že Češi do této spolkové země od října opět budou smět přijíždět i bez testů a nutnosti nastoupit do karantény.

Předvánoční nákupy Čechů jsou velkým lákadlem

Má to však jistá omezení. Češi budou smět na území této země pobýt maximálně čtyřiadvacet hodin, tedy fakticky nebude možné zde nocovat. Tato výjimka má zjevně poměrně prozaický důvod. Do příhraničního Saska totiž Češi jezdí ve velkém nakupovat a podporují tak místní podnikatele. Obzvlášť oblíbené jsou potom nákupy v Drážďanech. Tam mnozí obyvatelé Česka odbavují své předvánoční nákupy a následně se přijíždějí na výprodeje zimního zboží.

Obyvatelé Saska mohou od října také navštívit Českou republiku, aniž by následně museli na testy a do karantény. V jejich případě je pobyt na území Česka omezen na 48 hodin.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments