Češi už se bouří. Lidé chtějí kvůli “hradní sebrance” a nemocnému Zemanovi vyjít do ulic

Češi už začínají mít dost toho, že neví, jak je na tom jejich prezident po zdravotní stránce a zda vůbec bude schopen nadále vykonávat úřad. Množí se naopak informace o tom, že za něj úřadují jiní.

Naposledy se to projevilo tím, že hradní kancléř Vratislav Mynář do Ústřední vojenské nemocnice protáhl předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka bez vědomí lékařů. Zeman přitom leží na jednotce intenzivní péče, kam je vstup bez vědomí personálu nepřípustný. Z této návštěvy navíc vznikl dokument o svolání nové Poslanecké sněmovny. Okamžitě se však objevily pochybnosti o tom, zda ho podepsal skutečně Miloš Zeman, protože jeho podpis se odlišoval od způsobu, jakým se podepisoval dosud.

Lidé na sociálních sítích už vyjadřují značnou nevoli s tím, kam celá tato situace směřuje, obzvlášť, když by v této chvíli bylo vhodné jednat rychle, chce-li navíc prezident prvním pokusem o složení vlády pověřit Andreje Babiše, který je v této věci bez šance. Prezident přitom nevyužil možnosti svolat Poslaneckou sněmovnu dříve, ale svolal ji na 8. listopadu, kdy by se automaticky stejně ustavila sama. Tím pádem je dokument, který od prezidenta dostal Vondráček, zcela zbytečný.

Na Facebooku už vznikla událost pod názvem “Storm UVN, They Can’t Stop All of Us”, kterou pořádá Samuel Šulc. Ten vyzývá k tomu, aby lidé přišli k Vojenské ústřední nemocnici vyjádřit svůj nesouhlas.

Hradní sebranka mlčí, doktoři mlčí, nikdo neví v jakém stavu je prezident této země a hradní mafie si mezitím vodí na JIP vybrané návštěvy, jmenuje soudce a neřeší povolební situaci. Jsme občané a máme toho dost! Přijďte v neděli na 12 hodinu do areálu Ústřední Vojenské nemocnice dát najevo svůj nesouhlas formou tichého protestu, dát si vinnou klobásku nebo meruňkovou buchtu. Ve volbách jsme volili změnu, tak si jí nenechme vzít!” uvádí se v popisu této události.

Zatímco tato demonstrace by měla být pokojná a tichá, podle všeho se schyluje i k dalším akcím. Už dříve avizovalo hnutí Milion chvilek pro demokracii, že pokud bude ustavení nové vlády, která z voleb vzešla jednoznačným způsobem, protahováno, přijde čas na to, aby lidé vyšli do ulic na masové demonstrace.

Foto: Shutterstock, zdroje: Novinky.cz, iRohlas.cz, Facebook (Petr Jan Vinš), Twitter

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
112 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments