Češi ve velkém skupují zájezdy do Afriky. Pracují tu na home office a po práci se koupou v moři

Pokud se snad někdo domníval, že za současné situace zůstanou Češi doma a nebudou vycházet, zřejmě bude překvapen aktuálním cestovatelským trendem. Zatímco doma mohou lidé stěží něco více, než si dojít nakoupit, v mnoha zahraničních zemích mají nebývalou volnost. A také toho využívají.

Home office z egyptské pláže

Momentálně nejvíce frčí zájezdy za teplem do severní Afriky, které však mají několik specifik. Zdaleka už na ně neodjíždí pouze lidé, kteří si vybírají řádnou dovolenou z práce, ale hojně jsou k vidění cestovatelé s notebookem, kteří do teplých krajin odlétají pracovat v rámci home office. Je pochopitelně otázkou, s jakou intenzitou pracují, když jsou ochotni si k tomu přikoupit nákladný zájezd, ale faktem je, že po splnění pracovních povinností mohou využívat služeb resortů a koupat se v bazénu nebo moři.

Rozběhl se prodej, jaký jsme nečekali. Lidé vykupují zájezdy do severní Afriky, na Zanzibar. Chtějí vypadnout a říct si, že svět je ještě někde normální a funkční,” prozradil místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež pro CNN Prima News. “Lidé si řeknou: ,Mám home office, tak si ho udělám v Egyptě.‘ Jsou v teple, koupou se v moři, jedí zdravé jídlo a chytají vitamin D. Mentálně i fyzicky to určitě pomůže a cítí se po návratu do Česka lépe.

Nejdražší testy v okolí

Jeho slova potvrzuje také mluvčí cestovní kanceláře Fischer. “Zájem o cestování je a určitě nezmizel. To je vidět i z call centra, kam lidé volají, a z provozu na webových stránkách. Lidé volají a píšou, jak to bude. V kurzu jsou teď například Tunis či Kanáry,” říká Jan Bezděk.

Čechy od cestování neodrazují ani testy, které jsou obvykle povinné při vstupu do cizí země, případně při návratu do republiky. Podle Papeže už je vnímají jako nutné zlo, které jsou za účelem cestování ochotni podstoupit. Zástupce cestovek ale žádá ministerstvo zdravotnictví, aby nastavilo reálnější cenovou politiku těchto testů, protože ty české jsou nejdražší v okolí.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments