Chlapec vypadl z nejvyššího paneláku v Praze. Pád ze 60 metrů na něm nezanechal žádné následky, nevěří jeho lékař

Z nemocnice byl propuštěn patnáctiletý chlapec, který koncem loňského roku vypadl z 19. patra nejvyššího pražského panelového domu, který se nachází na Hájích a je znám také jako “pražská dvojčata”. Ten se tyčí do výše 81 metrů, přičemž hoch vypadl přibližně z šedesátimetrové výšky. Děsivý výjev evokoval jednoznačnou smrt, ale chlapec žil a byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice.

Z nemocnice byl po sedmdesáti dnech rekonvalescence propuštěn. “Jeho současný stav se jeví jako velmi dobrý, bez viditelných závažnějších následků,” uvedl pro deník Blesk jeho ošetřující lékař. Šance, že přežije, případně že bude žít normální život, se přitom zdály být mizivé. Měl ale štěstí v neštěstí. Při pádu propadl stříškou, která ho zřejmě zbrzdila.

Pád z obrovské výšky přivodil chlapci těžká zranění. Měl natržená játra i ledvinu, zlomená žebra či pánev, poraněný mozek i plíce. Téměř to vypadalo, že má více poškozených míst v těle než těch, která zůstala v pořádku. Poté, co ho přijali v Thomayerově nemocnici, byl okamžitě připojen na plicní ventilaci. Zatímco zpočátku se lékaři báli, že se jeho stav bude zhoršovat, chlapec se naopak rychle zlepšoval a po dvanácti dnech mohl být z plicní ventilace odpojen. Jako zázrak se jeví skutečnost, že lékaři nemuseli provést žádný větší chirurgický zákrok.

V současné době musí chlapec ještě užívat antiepileptika, i když je nyní bez klinických projevů poúrazové epilepsie. Vzhledem i k dobrému nálezu na elektroencefalografickém vyšetření bude možno i tyto léky postupně vysazovat. Po této stránce se zhojil bez jakýchkoliv následků, člověk tomu skoro až nevěří,” uvedl Martin Prchlík, vedoucí lékař Jednotky intenzivni a resuscitační péče Kliniky dětské chirurgie a traumatologie ve Fakultní Thomayerově nemocnici.

Hoch se dnes může pohybovat bez omezení a jeho léčba v podstatě skončila. Jediné, co mu lékaři zatím nedoporučili, je sport. Po dalších vyšetřeních ale bude moci začít i s ním.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments