Chodil na vycházky z Bohnic a přitom vraždil. Pak žádal o milost

Psal se rok 1983 a Prahou otřásaly události, po kterých se ženy bály chodit samotné večer po ulicích. Miroslav Stehlík uspokojoval své choutky i v době, kdy se léčil v Bohnicích. Co ho ke zločinům vedlo a co tenkrát přivedlo na stopu policii?

Miroslav Stehlík neměl snadné dětství, jeho otec alkoholik byl odsouzen za pohlavní zneužívání dětí. Příkladem nebyl ani pro svého dalšího syna Pavla, který se do vězení dostal za vraždu své sousedky. Bylo mu pouhých 24 let. Sexuální deviant Stehlík měl ještě další dva bratry, i oni se dostali do křížku se zákonem pro majetkovou trestnou činnost.

Sadismus se u Stehlíka projevoval už v raném dětství

Již coby malý chlapec ze základní školy nebyl Miroslav Stehlík příkladným žákem. Domů nosil jednu poznámku za druhou, na vysvědčení ho neminuly dvojky z chování. To, že je s Miroslavem něco v nepořádku si všimli i ostatní, tehdy jako 11letý si vodil do sklepa malé holčičky, kterým ubližoval. Po pokusu o znásilnění dostal podmínku, během které se dal na vykrádání bytů a ubytoven. Jakmile dovršil 18 let, nastoupil na sedm let do vězení za další pokus o znásilnění. Po odpykání trestu následovalo léčení v Bohnicích.

Foto: Shutterstock

Překážkou mu nebyly ani Bohnice

V době, kdy Stehlík nastoupil do Bohnic, se Praha opět začala bát, případů znásilnění přibývalo, dvě ženy byly nalezeny mrtvé. Všechno se podobalo práci Stehlíka, ovšem ten měl alibi zajištěné, léčil se v Bohnické léčebně.

Chybu Stehlík udělal přepadením 28leté Evy. Ta čin okamžitě nahlásila na policii, kde se svěřila i s tím, že jí násilník připomněl spolužáka její sestry. Právě tato informace policii pomohla a na Stehlíkovi tajné útěky z léčebny přišly. Rozhodnutí soudu znělo jasně, trest smrti se Stehlíkovi nevyhnul. Žádal o milost, ale tehdejší prezident Gustáv Husák ji zamítl.

Život Miroslava Stehlíka byl ukončen dne 25. února 1986 a to oběšením v pankrácké věznici. Bylo mu pouhých 29 let.

Foto: Shutterstock, zdroj: Serialkillers, iDNES

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments