Chorvatsko prodává domy za tři koruny. Snaží se přilákat nové obyvatele

Zní to téměř jako pohádka. Ceny nemovitostí v Chorvatsku v posledních letech vystřelily vzhůru, a přesto se tu dá dům či byt koupit doslova za hubičku. Pravda, nebude to asi v těch nejvyhledávanějších turistických oblastech, ale přesto se tak lze dostat k příjemnému středomořskému klimatu a přijatelné vzdálenosti od moře, která umožní třeba i každodenní dojíždění za koupáním. Na nabídku upozornila agentura Reuters.

Skvělý nákup teď můžete udělat ve správním obvodu Legrad se stejnojmenným správním střediskem. Kdysi šlo o významné centrum země, ale po rozpadu Rakouska-Uherska postupně ztrácel na důležitosti, a to jen proto, že se změnily hranice. Tato část země leží na hranici s Maďarskem. Aktuálně tu žije přibližně 2250 obyvatel, přičemž polovina z nich je starší 70 let. V blízké době tak hrozí další rychlé vylidnění.

Legrad proto teď nabízí 19 prázdných domů, případně stavenišť, a to za cenu pouhé jedné kuny, což je o trochu více než tři koruny. Některé domy jsou relativně zachovalé, většina však vyžaduje poměrně velkou rekonstrukci. Přesto to je nabídka, která je velmi lákavá.

Je však třeba splnit také podmínky, které si Legrad klade. Novým majitelem musí být finančně solventní jednotlivec nebo pár, a to starší 40 let. Musí také podepsat závazek, že na místě zůstane alespoň 15 let. Na oplátku nabízí starosta nově příchozím práci v místním potravinářském, dřevozpracujícím a kovozpracujícím průmyslu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments