Chystá se velký návrat Romana Prymuly. Za nitky tentokrát tahá Miloš Zeman

Epidemiolog Roman Prymula po svém odchodu z funkce poradce premiéra Andreje Babiše veřejně oznámil, že se definitivně stahuje ze scény a že jeho třetí návrat už není ve hře. Jenže vše nakonec může být jinak. V zákulisí už se nahlas mluví o tom, že Prymulovi tentokrát hodí laso prezident Miloš Zeman.

Definitivně by se tak potvrdilo spojenectví mezi oběma muži, které podle dostupných informací vadilo i premiérovi Andreji Babišovi. Také proto se s Prymulou hned dvakrát rozloučil tak snadno a vůbec přitom neváhal. Premiér se podle svého okolí obává, že by ho Prymula mohl mocensky ohrozit a víceméně hledal záminky, jak se ho zbavit, aby to ale nepůsobilo příliš okatě. Epidemiolog se totiž stále těší velkému respektu odborné i laické veřejnosti.

Je možné, že si Zeman Prymulu vytáhne na Hrad za účelem vstupu do veřejné debaty a možnosti jeho ústy ovlivňovat rozhodnutí vlády, jejíž konání je obvykle velmi vachrlaté a jejíž zástupci se často řídí nápady, které někde zaslechnou. To už ostatně veřejně připustil i Zemanův mluvčí, Jiří Ovčáček.

Není ale vyloučeno ani to, že Miloš Zeman definitivně rozehrál těžkou partii, na jejímž konci by měla v čele země stanout úřednická vláda s Romanem Prymulou coby premiérem, který ji má vyvést z marastu, kam ji uvrhla vláda Babišova.

Pravdou je, že v příštích týdnech bude možná nejpříhodnější doba k takovému kroku. Čeká se opravdový kolaps nemocnic a nezdá se, že by si s tím vláda věděla rady. Ta se nedokáže dohodnout ani na tvrdém lockdownu, přestože jí každý říká, že je už naprosto nutný.

V chaosu, který v příštích týdnech pravděpodobně vznikne, by se mohl prezident Zeman stylizovat do role kotvy v rozbouřeném moři. Volná figura Prymuly mu k tomu dává ideální příležitost.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments