Čistka v České televizi začala. Končí velká jména, tohle je hodně ostré

Poté, co byl zvolen nový ředitel České televize, se daly očekávat v této veřejnoprávní instituci nemalé změny. Ta totiž dosud připomínala spíše zatuchlý rybníček, kde měli mnozí velmi slušně placené pozice, na kterých se zabarikádovali a navíc ještě porušovali důležitý princip neutrality. A ačkoliv nový ředitel nastupuje až v říjnu, věci už se daly do pohybu teď.

Končí jeden za druhým

Jedno z největších jmen, které v České televizi končí, je Zdeněk Šámal. Ten dlouhou dobu šéfoval zpravodajství, což je asi nejkontroverznější útvar, jaký se v ČT dnes nachází. Je to především proto, že podle řady kritiků začala Česká televize až příliš dávat na odiv názory svých moderátorů a redaktorů. V některých případech to došlo až tak daleko, že – jako Nora Fridrichová – museli být usměrněni vytýkacím dopisem.

Dále končí ředitel komunikace a obchodu Vít Kolář, který vedl také právní útvar. Jak informovala Česká tisková kancelář, skončit má rovněž ředitelka marketingu Denisa Kollárová, šéfka komunikace Alžběta Plívová, ředitelka personálního oddělení Jitka Tejnorová nebo třeba mluvčí ČT Karolína Blinková. To přitom zdaleka nejsou všechna jména, o dalších se spekuluje.

Dnes už je naprosto jasné, že Česká televize projde masivní personální obměnou, jakou nezažila velmi dlouhou dobu. Dosud se však až povážlivě drží stranou ti, koho diváci kritizují asi nejvíce a kdo je jim nejvíce na očích. Tedy moderátoři nejrůznějších relací.

Foto: Shutterstock

Známé tváře pryč?

Hned několik jmen to má u nového ředitele údajně velmi nahnuté. Jedním z nich je například moderátor Událostí, komentářů Jakub Železný, který často nepatřičně komentuje různé záležitosti v televizním studiu a naplno se potom čas od času rozjíždí na sociálních sítích. Tam ostatně napadl i nastupujícího ředitele.

Hodně se spekuluje také o možném odchodu Václava Moravce, který je se svým pořadem Otázky už skutečně inventářem televize. Podle některých už ale spíše škodí než prospívá. Za tu dobu si totiž nadělal řadu animozit, takže mu do pořadu nechodí důležité tváře, a naopak tam neustále zve pořád stejné oblíbence.

Židle se povážlivě kýve i pod dříve neotřesitelnou Norou Fridrichovou, které neprospěl už rozbroj s Markem Wollnerem, kterého bez skrupulí potopila a zapříčinila jeho odchod z televize. Reportáže jejího pořadu 168 hodin se navíc ukazují být stále více tendenčními, což bude nutné řešit.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments